Чесним бути вигідно

БІЗНЕС НОВОЇ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

«Український Бізнес Хаб» підписав ексклюзивну угоду з організаторами AIM про представлення України на щорічному інвестиційному форумi

У світі існує цілий ряд бізнесів, історія яких налічує більше тисячі років. Наприклад, японський готель «Нішіяма Онсен Кейункан» (заснований у 705 р.) або австрійський ресторан Stiftskeller St. Peter (заснований у 803 р.). Чи змогли б ці компанії існувати, якби хтось засумнівався в їх порядності? Довіра — один з ключових компонентів успіху. 

У діловому середовищі довіра вимірюється репутацією компанії, її власників. Тому в новому глобальному світі, в світі з мінімумом бар’єрів для інформації і капіталу репутація бізнесменів, компаній і країн давно стала універсальною цінністю. 

Твій довгостроковий успіх вимірюється твоєю чесністю та відкритістю, цінністю твого слова, твоїм баченням майбутнього в світі, що постійно і швидко змінюється. Саме ці цінності об’єднали двох талановитих фахівців і стали основою низки успішних колективних бізнес-моделей для майбутнього України.

Це приклад того, як об’єднання «білого» бізнесу на основі корпоративної соціальної відповідальності та чесних практик породжує нові смисли, ідеї й енергії. 

Завдяки багаторічному досвіду роботи в Україні та розумінню ключових проблем нашого бізнес-середовища співвласникам журналу БІЗНЕС Володимиру Чеповому та Олексію Чуєву вдалося представити і розвинути низку абсолютно нових для України моделей, які об’єднують бізнесменів. 

Але це стосується тільки тих, хто готовий до «довгої» гри і прозорого ведення бізнесу. Адже «білі починають і виграють».

Як все починалося

Створення Української Бізнес Асоціації (УБА) в партнерстві з діловим журналом БІЗНЕС стало першим кроком до запуску чотирирічної програми залучення іноземних інвестицій в Україну та підготовки нашої країни до участі в EXPO 2020 у Дубаї.

p 36 1Минулої весни УБА представляла Україну на найбільшому інвестиційному майданчику світу — АIM (Annual Investment Meeting, щорічна інвестиційна зустріч в Дубаї). 50 українських бізнесменів отримали можливість налагодити контакти з більш ніж 19 тис. потенційних інвесторів зі 140 країн.

Серед учасників української делегації були засновники і представники таких компаній, як OKKO Group, UKRAVIT, Concorde Capital, «Миронівський Хлібопродукт», Horizon Capital, K.Fund і багатьох інших.

Для зміцнення ділової репутації нашої країни як надійного партнера й інформування про привабливість України для інвестицій був створений «Український Бізнес Хаб» (Ukrainian Business Hub). За підсумками зустрічі «Український Бізнес Хаб» підписав ексклюзивну угоду з організаторами AIM про представлення України на щорічному інвестиційному форумi.

Успішна презентація України й «Українського Бізнес Хаба» стала можливою завдяки відразу декільком складовим.

«Україна — одна з найбільш багатообіцяючих країн в Європі з точки зору бізнесу. Представляючи “Український Бізнес Хаб” на AIM в Дубаї, ми даємо можливість нашим компаніям показати свої інтереси світовому бізнесу без прив’язки до ризиків, з якими іноземні інвестори в останні роки асоціюють нашу країну», — говорить Володимир Чеповий, відповідаючи на питання про вибір інвестиційної платформи Дубая.

«Наше головне завдання протягом наступних трьох років — підготувати український бізнес до гідного представлення країни на виставці EXPO 2020 року, яка власне і буде проходити в Дубаї. Наші зустрічі з керівництвом EXPO доводять безпомилковість цього вибору.

Крім зручного географічного розташування наша команда заздалегідь забезпечила широку мережу особистих контактів з організаторами і регулярними учасниками AIM і EXPO з Арабського регіону. Іншими словами, ми побудували новий бізнес-міст між українським бізнесом і регіоном арабських країн», — додає Олексій Чуєв.

До речі, завдяки партнерству УБА з одним з найбільших українських інвестиційних майданчиків, Київським міжнародним економічним форумом (КМЕФ), президент AIM Давуд аль Шезаві планує особисто відвідати Форум для підписання меморандуму про партнерство між КМЕФ і AIM.

p 36 2Ще один проект — БІЗНЕС 100. Це інформаційний майданчик на платформі журналу БІЗНЕС для 100 підприємців, які “грають по-білому” і спільно шукають партнерів для реалізації проектів як в Україні, так і за кордоном. Саме ця команда може стати основою представників української сторони на щорічних AIM і на EXPO 2020.

«Ми вже зробили свій вибір працювати в Україні та робити все, щоб український “білий” бізнес отримав всесвітнє визнання, виробництво made in Ukraine поважали в світі, а наша країна стала зразком нової якості! Для реалізації цих цілей у нас є свій План “Б”.

Перший крок — створення потужної і незалежної інформаційної платформи. Саме з цієї причини ми викупили журнал БІЗНЕС. Другий крок, і найголовніший на даному етапі, — запуск проекту БІЗНЕС 100, що об’єднає 100 найбільш reputable українських підприємців в одну команду.

Важливо зрозуміти, що ми створюємо абсолютно нову ідею. Замість розвитку засобу масової інформації ми створюємо платформу масової взаємодії. Платформу, яка дозволить відкрито об’єднатися чесному бізнесу. Запрошуємо всіх бажаючих, тих, хто готовий шукати однодумців, стати співінвестором нашого проекту», — говорить Володимир Чеповий.

Допоміжним проектом, покликаним підвищити інтерес міжнародних інвесторів до України, є спеціальний проект журналу БІЗНЕС «300 багатообіцяючих компаній України з експортним потенціалом».

Проект передбачає відбір українських компаній за чотирма основними критеріями: експортна орієнтація (компанія вже працює на експорт і планує розширювати свої ринки збуту), галузева специфіка (пріоритетні та найбільш привабливі напрямки для інвестицій), додана вартість продукції компанії (передові технології, інноваційні продукти та послуги) і репутаційна значимість.

Важливий аспект вимірювання останнього пункту — сучасна методологія Business Reputation Barometer, розроблена спеціально для України. Методологія оцінює прозорість бізнесу, участь у соціальних проектах, інвестування в майбутнє і внесок репутації компанії в репутацію України.

Саме ці складові визначають лідерів українського бізнесу, нинішніх і майбутніх однодумців проек­ту БІЗНЕС 100. Успіх України залежить не лише від її політичного керівництва і його риторики, а й від нас, бізнесменів.

Усвідомлення того, що ми будуємо бізнес у взаємопов’язаному, глобальному світі, відкриває головний секрет: в цьому середовищі успішним може бути тільки той, хто грає за загальноприйнятими правилами.

Тому партнерство, засноване на спільних цінностях, зрозумілих усьому цивілізованому світу, здатне створити позитивну репутацію України і допомогти українським компаніям вирости до міжнародного,
а не регіонального масштабу. Можливо, саме такі компанії коли-небудь теж значитимуться в списках фірм, що існують тисячоліття.