Ресурси Сходу

БІЗНЕС НОВОЇ УКРАЇНИ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Вiкно можливостей у Перськiй затоцi вiдкриваться в Києвi

Більшість світових історій успіху починались із зустрічі. Стів Джобс познайомився зі Стівеном Возняком, Вільям Проктер — із Джеймсом Гемблом. Але цього не досить. Потрібні також спільні інтереси, захоплення, пристрасть, спільне бачення майбутнього. Так народжувались усі великі бізнеси.

Платформою для зустрічі українського та арабського бізнесу стане «круглий стіл» на тему «Українсько-Арабське бізнес-партнерство. Дорожня карта спільного інвестування», що відбудеться 5 жовтня в рамках Київського міжнародного економічного форуму.

Регіон Перської затоки динамічно розвивається.

На відміну від багатьох інших країн, які залежать від торгівлі сировиною, уряди країн цього регіону давно замислились про те, як забезпечити добро­бут громадян, коли скоротиться видобуток нафти і газу, коли знизяться доходи від їх видобутку. Наприклад, Оман ще в 1980 р. створив Державний резервний фонд, щоб інвестувати прибуток нафтогазової галузі.

Щоб знайти нові можливості, арабські країни активно організовують міжнародні інвестиційні майданчики. Одним з найбільших є AIM, Щорічний Інвестиційний Форум. У квітні Українська Бізнес Асоціація (УБА) успішно представила на AIM-2017 делегацію з 50 українських бізнесменів під брендом Made in Ukraine.

p 42
Українська делегацiя на зустрiчi з Анiс Iсса аль Заджалi,  головою правлiння Cyclone Group

Співпраця з українськими компаніями зацікавила арабських бізнесменів, тому на «круглому столі» відбудеться підписання угод між КМЕФ та AIM, а також між УБА та бізнес-спільнотою Оману та Саудівської Аравії.

Ключова мета — знайти можливості для створення спільного бізнесу через представлення України на Щорічному інвестиційному форумі та всесвітній виставці EXPO-2020 у Дубаї.

Святослав Дубина, керівник проекту «Український Бізнес Хаб» в країнах Перської затоки, модератор «круглого столу»:

— Зараз для України відкрито вікно можливостей в Арабському світі, зокрема в Перській затоці. Вони готові до співпраці. Ми розпочали спільні проекти AIM, КМЕФ, УБА, УБХ, щоб досягти двох цілей: по-перше, відкрити арабський світ для українського бізнесу, а по-друге, допомогти бізнесменам знайти партнерів для спільних проектів.

Спектр можливих проектів величезний — це і виробництво продуктів харчування, і промислове виробництво. Основний акцент іде на створення продукції з високою доданою вартістю. Також це можуть бути і послуги, наприклад IT-проекти.

Чому саме спільні проекти? Річ у тому, що з урахуванням геополітичної нестабільності вкладення коштів безпосередньо в Україну несе багато ризиків. Проте спільне інвестування, collaborative investment, цілком можливе.

Олексій Чуєв, співiнвестор Бізнес 100:

— Ми зустрічались із вісьмома інвестиційними фондами регіону. Всі готові створювати проекти з Україною. Одна умова — спільне інвестування.

Тобто спільні проекти бізнесменів, які вже мають достатні репутацію та капітал в Україні та готові співпрацювати на рівних для роботи на міжнародних ринках. Треба починати: а) з малого і б) зараз. Адже вікно можливостей може швидко закритись, і ми опинимось в ситуації як із ЄС, де нас випередили країни Східної Європи.

Спільне інвестування — це не лише прибуток, але й репутація. Якщо зараз український та арабський бізнес реалізують проект спільного інвестування на $1 млн та зароблять $1,1 млн — це вже буде великий внесок у репутацію в світі.

Можна мріяти про мільярди від шейхів, але тільки невеликі спільні історії успіху здатні створити довіру, що допоможе прийти мільярдним інвестиціям. Така довіра будується тільки напряму, через людей.

Не через державних службовців, а через бізнесменів. Тому репутація бізнесу дорівнює репутації країни.

Крім того, ми можемо скористатись тим, що країни Перської затоки, на відміну від нас, вже достатньо інтегровані в світову економіку. Наприклад, Оман має зону вільної торгівлі із США.

p 42 1Давайте створювати спільне виробництво в Омані та продавати товари в Америку. Лише в цій країні ми вже досягли домовленості з групою компаній Cyclone, видавництвом Times of Oman та Державним резервним фондом Міністерства фінансів Оману.

«Круглий стіл» «Українсько-Арабське бізнес-партнерство. Дорожня карта спільного інвестування» відвідають керівник відділу політики, економіки та ЗМІ Посольства Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні пані Наджла Альраіс, президент Щорічного інвестиційного форуму в м. Дубаї Давуд аль Шезаві, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України — ­Торговий представник України Наталія Микольська, співiнвестор Бiзнес 100 Олексій Чуєв, керівник Офісу з просування експорту, радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Мар’яна Каганяк та перший віце-президент УСПП, засновник K.Fund Василь Хмельницький.

Під час «круглого столу» президент AIM Давуд аль Шезаві підпише угоду між КМЕФ та AIM щодо співпраці. Це вже етап підготовки до наступного форуму, AIM-2018, що відбудеться в Дубаї 9-11 квітня 2018 р., на якому Україна також обов’язково буде представлена.

«Ми орієнтуємось на український бізнес, який створив себе сам і відбувся у нас в країні. Вони розуміють, що жити і працювати “в-білу” та мислити у довгостроковій перспективі — єдиний спосіб розвиватися.

Бути “білим” означає мати принципи, цінності. Це не “заробити сьогодні, а завтра що буде, те й буде”. Якщо ви бачите розвиток своїх компаній на 5-10 років вперед і готові творити історію нового українського бізнесу з чистого аркушу — нам з вами по дорозі», — каже Святослав Дубина.

«Замість того щоб шукати власноруч підприємців з країн Перської затоки, проводити окремі зустрічі в різних країнах, можна полетіти до Дубая з українською делегацією на AIM-2018 та зустрітись із бізнесменами з Об’єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Оману тощо», — додає Олексій Чуєв.