Складно переоцінити стратегічне значення HR для стійкості підприємства перед лицем соціальних та економічних криз.

Управляти людськими ресурсами — це дещо більше, ніж рекрутувати, наймати, навчати, супроводжувати кар’єрними сходинками та проводжати на пенсію.

Колись давно Генрі Форд сказав: "Тільки два стимули примушують людей працювати: заробітна плата і страх її втратити".

Часи змінились. Люди… Тут можна дискутувати. Всі сучасні опитування, дослідження, аналізи свідчать: працювати заради зарплатні зараз зголошуються хіба що представники покоління X. Працівників більш молодих вабить інше: репутація бренда, соціальна відповідальність, мотивація. Речі, на перший погляд, дещо ірраціональні. Як зібрати команду, яка б дихала в унісон, як організувати робочий процес, який би рухав вперед бізнес, як збалансувати життя колективу всередині і поза межами офісу — питання для тих, хто відчиняє двері новим кадрам, дбає про старі й надихає невпевнених у собі. Для відповідальних за HR. І вони у нас є.

Говорячи про ринок праці, про нові умови та зміни, які на нього чекають, про інструменти, що слід взяти на озброєння, про стратегії, які виявляються успішними, БІЗНЕС не міг не поцікавитися думкою знаних фахівців з HR.

Зараз кожна організація, компанія, ваш начальник, колеги та ЗМІ говорять про технології штучного інтелекту або великих даних, їхні можливості та ризики.

Велика мета організації, місія бренда, цінності компанії… Зараз розмови навколо “високого” ведуться чи не скрізь. Адже просто виготовляти конкурентну продукцію, бути технологічними, швидко рости — усього цього вже недостатньо у всесвітній гонці товарів та послуг.

Серед номінантів рейтингу HReformation чільне місце посідає державна компанія Укргідроенерго. Вагомий соціальний пакет, комфортні умови праці та широкі можливості для професійного зростання створили Товариству добру репутацію як серед фахівців, так і серед бізнес-партнерів.

Генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота наголошує, що найцінніший капітал компанії — це люди.

"Датагруп" — провідний оператор зв’язку українського ринку телекомунікацій. Сьогодні компанія є лідером у сегментах передачі даних, міжнародного транзиту трафіку та супутникового зв’язку.

Про секрети успіху компанії, а також про те, яких людей приймає у свою команду, в інтерв`ю БІЗНЕСу розповіла HR-директор "Датагруп" Ірина Калініченко. 

Зараз в Україні працюють понад 70 компаній з іноземним капіталом. Частина з них — зарубіжні або глобальні команди, що свого часу підкорили український ринок з “нуля” або придбали місцеві активи.

Читачі БІЗНЕСа обрали компанії, в яких вони хотіли би працювати. Протягом місяця на нашому сайті тривало голосування за найпривабливіших роботодавців у різних галузях: будівництво і фінансовий сектор, агро і консалтинг, FMCG і промисловість, ритейл і IT.

У березні цього року глобальний ринок праці сколихнула новина про те, що Facebook після більш ніж 10-річної співпраці покинув директор з розвитку Кріс Кокс. Керівник, якого “Forbes” називав найзначущішим топ-менеджером Кремнієвої долини.

Сучасний HR-фахівець — це вже не кадровик, що з головою поринув у обтяжливий документообіг. І навіть не рекрутер, основним зав­данням якого є пошук нових співробітників для компанії та запобігання плинності кадрів.