"Будуй своє"

Підтримка МСБ — 2018
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку. 

Плюс 23 тисячі підприємців. Такий підсумок року роботи Ощаду в рамках національної програми підтримки підприємців “Будуй своє”. 23 тисячі нових клієнтів сегмента мікро-, малого та середнього бізнесу, 1,4 міль­ярда гривень приросту кредитного портфеля ММСБ, 75 мільйонів гривень мікрокредитів на розвиток абсолютно різних бізнес-ідей: від виробництва спецодягу та весільних суконь до вегетаріанських кафе.

Скромні цифри за європейськими мірками? Згодний, але ми стартували практично з нуля. Ще три роки тому сегмент мікро-, малого та середнього бізнесу взагалі не розглядався Ощадбанком як окремий бізнес-напрям. Ми зібрали команду, побудували процеси і минулого року зважились на серйозну заяву: “Країні потрібні 2 мільйони підприємців!”. І ми будемо їх “вирощувати”.

На сьогодні клієнтська база ММСБ-сегмента становить понад 150 тисяч. Серед них багато очевидних і зрозумілих історій успіху. Наведу лише один приклад: група компаній з виробництва ковбасних виробів, яка обслуговується в Ощадбанку з кінця 2014 року. Історія фірми почалась з ідеї власника, який в кінці 90-х стажувався на підприємствах харчової та сільськогосподарської промисловості у Західній Європі. Повернувшись в Україну, він оформив підприємницьку діяльність. Виробництво стартувало в орендованих приміщеннях і на орендованому устаткуванні, невеликими партіями, які реалізовувались на продовольчих ринках однієї області. Але у власника був план, готовність брати на себе відповідальність і розуміння, що без кредитного ресурсу підприємство так і залишиться на мікрорівні. Ось три кроки, які дали нашому клієнту можливість через три роки переступити щабель з мікро- до малого/середнього підприємства.

1. Використання позикових коштів для масштабування бізнесу. Придбання власних приміщень сприяло значному збільшенню обсягів виробництва і реалізації готової м'ясної продукції. Окрім того, це стало каталізатором для початку розвитку власної торгової мережі під своєю торговою маркою. Зараз реалізація продукції здійснюється через 126 торгових точок на території Києва та чотирьох областей.

2. Створення комплексної структури з замкненим циклом виробництва — від кормів для вирощування свиней до готової продукції (ковбасних виробів), які реалізуються через власну торгову мережу. Виробничий цикл підприємства є безвідходним за рахунок того, що крім основних видів продукції було прийнято рішення виробляти корми для тварин.

3. Впровадження енергоефективних технологій. Влас­ник бізнесу обладнав котельню твердопаливним котлом і придбав устаткування для виробництва дерев'яних палет. Економія порівняно з обігрівом природним газом – близько мільйона гривень на рік. Відходи власного лісопильного виробництва використовуються у котельні — ще 750 тисяч гривень економії порівняно з закупівлею звичайних дрів. Працює система економії електроенергії. Для дезінфекції виробничого обладнання використо­вуються надлишки гарячого фреону, який застосовується в системі охолодження.

І те, що стало основою нашої плідної співпраці, — прозорість ведення бізнесу, зрозумілий бізнес-план та сувора звітність, завдяки чому кредитні рішення прий­мались Ощадбанком доволі оперативно.

Звичайно, вести бізнес інтуїтивно неможливо. Потрібні реальні знання. І тут я повертаюсь до нашої мети: не знаходити клієнтів, а “вирощувати” їх. Важливим елементом нашої програми “Будуй своє” став навчальний однойменний портал buduysvoe.com. Як ми й очікували, він виявився дуже затребуваним. Більше 57 тисяч людей вирішили перевірити сильні та слабкі місця у своїх знаннях, пройшовши комплексний тест. Більше 14 тисяч відвідувачів порталу вже прослухали 10 запропонованих онлайн-курсів. Ті, хто не знайшов відповідей на свої питання на порталі, змогли звернутись по пораду до професіоналів у своїй сфері, менторів, яких у нашій програмі вже 53.

У вересні ми зробили наступний крок, який, я впевнений, максимально залучить зацікавлену аудиторію і підвищить інтерактивність навчального процесу.

Як уже знають більш ніж 40 тисяч зареєстрованих на “Будуй своє” користувачів, ми запустили очну бізнес-школу. Для навчання на першому потоку програми відібрано 12 учасників. Заняття в новій школі будуть фактично справжнім реаліті-шоу: подивитись їх і отримати свою порцію важливих для підприємців знань зможуть усі бажаючі. Слідкуйте за новинами на порталі та FB-сторінці “Будуй своє”!

Для Ощадбанку рік, що минув, став роком Бобра — працелюбного героя нашої програми підтримки підприємців. Роком Бобра, втім, буде й рік наступний. Дуже хотілося б, щоб таким наступний рік став і для всієї України. Ми докладемо всіх зусиль, щоб прикладів, подібних до нашого клієнта, стало більше по всій країні — ми над цим працюємо!