Номінація “Кращий продукт”

Підтримка МСБ — 2018
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За останні кілька років на банківському ринку можна було спостерігати позитивну тенденцію: фінустанови почали охочіше кредитувати малі та середні підприємства, створювати спеціальні профільні продукти та запускати програми, націлені на здешевлення кредитів. Така практика охопила велику кількість вітчизняних банків, але лише одиницям реально вдається зайняти лідируючі позиції в цьому сегменті та заволодіти довірою і лояльністю підприємців.

 

Прийнятна ціна плюс хороший сервіс — ось секрет банків, які користуються успіхом серед МСБ. Хоча в багатьох випадках про фіксовану ставку по кредитах МСБ не йдеться, адже вона залежить від особливостей продукту, і в більшості випадків показник коливається в межах 17-20% річних.

Топ-5 банків

Першим у рейтингу БІЗНЕСа в номінації “Кращий продукт” опинився Ощадбанк, який віднедавна активно реалізовує масштабну програму підтримки МСБ “Будуй своє”. З початку року банк наростив свій кредитний портфель мікро-, малого та середнього бізнесу більш ніж на 1 млрд грн — до 3,6 млрд грн. У рамках програми фінансування крім енергоефективних кредитів для ОСББ та стандартної лінійки кредитів банк пропонує спеціальну програму мікрокредитування, завдяки якій юридичні та фізичні особи — підприємці можуть отримати фінансування при лояльнішому підході до оцінки бізнесу та вимогах до застави. Це простий кредит у розмірі до 5 млн грн зі швидким прийняттям рішення і спрощеним пакетом документів. Програму вже запущено у 12 областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Чернігівській та Чернівецькій. До кінця року планується впровадити її на всій території України.

Друге місце посів ОТП Банк, який підтримує прагнення підприємств різних галузей економіки України до використання енергоефективних технологій. Банк почав стимулювати використання такими компаніями обладнання, яке дозволяє скоротити витрати на той чи інший вид енергоносіїв. Фінансування надається у рамках проекту Energy Efficiency.

Це інвестиційні кредити, які юридичні особи отримують безпосередньо від банку на придбання нового енерго­зберігаючого обладнання, модифікацію існуючого обладнання з метою енерго­збереження та рефінансування витрат, які раніше понесла компанія.

На третьому місціУкрексімбанк, який входить до трійки найбільших фін­установ за розміром кредитного портфеля юридичним особам. Знач­на частина фінансування надається з коштів міжнародних фінансових організацій. Представникам реального сектора економіки це відкриває широкі можливості для розвитку бізнесу. Окрім залучення коштів на поточні потреби йдеться також про фінансування довгострокових проектів. Зважаючи на необхідність підтримки малого і середнього бізнесу та приватного підприємництва на державному рівні, Укрексімбанк успішно реалізує цільові міжнародні програми фінансування для цього сегмента.