Андрій Мойсєєнко, заступник голови Правління Банку Кредит Дніпро.

“Ми успішно розвиваємо близько 30 партнерських програм із провідними виробниками техніки. Це дає змогу фермерам придбати практично будь-яку техніку в кредит, відсоткова ставка може бути 13-14% річних у гривні”

Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку. 

Плюс 23 тисячі підприємців. Такий підсумок року роботи Ощаду в рамках національної програми підтримки підприємців “Будуй своє”. 23 тисячі нових клієнтів сегмента мікро-, малого та середнього бізнесу, 1,4 міль­ярда гривень приросту кредитного портфеля ММСБ, 75 мільйонів гривень мікрокредитів на розвиток абсолютно різних бізнес-ідей: від виробництва спецодягу та весільних суконь до вегетаріанських кафе.

Depositphotos.com

Банки — лідери у галузі кредитування МСБ є лідерами тому, що окрім власного кредитування вони пропонують бізнесу позики по програмах міжнародних фінансових інституцій, які інвестують кошти у розвиток українського підприємництва.

За останні кілька років на банківському ринку можна було спостерігати позитивну тенденцію: фінустанови почали охочіше кредитувати малі та середні підприємства, створювати спеціальні профільні продукти та запускати програми, націлені на здешевлення кредитів. Така практика охопила велику кількість вітчизняних банків, але лише одиницям реально вдається зайняти лідируючі позиції в цьому сегменті та заволодіти довірою і лояльністю підприємців.

Depositphotos.com

Ключем до успішної роботи банку, збереження лояльності наявних клієнтів та залучення нових є не лише відсоткові ставки за кредитами і депозитами, а й якість сервісу та надаваних послуг. Щоб називатись сучасним і зручним, банк повинен мати доступну та широку мережу відділень, а краще — робити так, щоб клієнти могли власноруч проводити всі фінансові операції дистанційно.

Depositphotos.com

Важливим аспектом успіху банку серед клієнтів є розумне співвідношення ціна-якість та наявність вдалих продуктів, які ідеально задовольняють запити цільової клієнтської групи.

Владлен Дєдков, начальник Управління малого та середнього бізнесу Укрексімбанку.

“Підприємства, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, є пріоритетним, “золотим” сегментом економіки, надзвичайно важливим для держави”