Атом: стратити не можна помилувати?

Бізнес

Світ обирає оптимальну модель розвитку енергетичного сектору, зосередившись на зменшенні викидів вуглекислого газу. а що може запропонувати атомна енергетика?

Цьогоріч телеекранами пройшов серіал “Чорнобиль”, що нагадав світу про аварію на Чорнобильській АЕС 1986 р. Ця історія знов викликала чималий інтерес до ядерної енергетики і питань безпеки її використання. Це лише здається, що після техногенних катастроф в Україні, Японії розвиток галузі зупинився. Насправді ж атомна енергетика дає світу 50% усієї електроенергії. І навіть якщо виправдаються прогнози експертів і відновлювана енергія сягатиме половини виробленої, цього все одно буде недостатньо для покриття усіх потреб.

Тому вибір — розвивати мирний атом чи збільшувати обсяги карбонізованих джерел — неминучий. А от чи очевидний? Атомна енергетика — справа, так би мовити, екологічно-політична. Проти неї виступають ті, хто боїться ядерних відходів, тоді як політики усіх країн грають у геополітичні ігри, маючи за розмінну монету саме атом.