Банки покращують сервіси для МСБ. Насамперед — завдяки створенню дистанційних каналів обслуговування

У XXI столітті гідрогенерація зберігає ефективність та інвестиційну привабливість.

Українська гідроелектрогенерація 10 жовт­ня святкуватиме 87-річчя — саме цього дня було запущено першу чергу ДніпроГЕС, масштабного радянського проекту. Відтоді були створені цілі каскади гідроелектростанцій (ГЕС) на Дніпрі та Дністрі, а також понад 70 малих ГЕС.

Якщо великі та середні ГЕС входять до стратегічних об’єктів інфраструктури та розвиваються, то малі ГЕС у пострадянський період увійшли в “штопор”, а деякі й припинили роботу. Проте після змін в законодавстві, згідно з якими електроенергію, вироблену на малих, міні- та мікроГЕС, включили до “зеленого” тарифу, почав розвиватись і цей сегмент. Головний висновок, який зробив БІЗНЕС: великі державні ГЕС ефективні, а менші гідроелектростанції ще й заробляють на “зеленому” тарифі. В цілому, галузь є привабливим об’єктом для інвестування.

 

Бізнес стартував, а серйозні клієнти забарились? Щоб не “померти” в цей випробувальний період, потрібні інвестиції. Якщо ваш проект інноваційний, екологічний і має ринковий потенціал, на допомогу прийдуть європейські гранти

Світ обирає оптимальну модель розвитку енергетичного сектору, зосередившись на зменшенні викидів вуглекислого газу. а що може запропонувати атомна енергетика?

Цьогоріч телеекранами пройшов серіал “Чорнобиль”, що нагадав світу про аварію на Чорнобильській АЕС 1986 р. Ця історія знов викликала чималий інтерес до ядерної енергетики і питань безпеки її використання. Це лише здається, що після техногенних катастроф в Україні, Японії розвиток галузі зупинився. Насправді ж атомна енергетика дає світу 50% усієї електроенергії. І навіть якщо виправдаються прогнози експертів і відновлювана енергія сягатиме половини виробленої, цього все одно буде недостатньо для покриття усіх потреб.

Тому вибір — розвивати мирний атом чи збільшувати обсяги карбонізованих джерел — неминучий. А от чи очевидний? Атомна енергетика — справа, так би мовити, екологічно-політична. Проти неї виступають ті, хто боїться ядерних відходів, тоді як політики усіх країн грають у геополітичні ігри, маючи за розмінну монету саме атом.

 

Володимир Костерін, голова Міжнародного фонду “Скорочення ризиків” (Risk Reduction Foundation, Швейцарія), кандидат наук державного управління, радник Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ)

Енергетичний сектор стоїть перед важливими випробуваннями, ціна яких — подальше існування бізнесу. Як вирішити актуальні проблеми галузі та забезпечити їй динамічний розвиток?

У нинішню епоху репутаційної економіки провідну роль у завоюванні довіри споживачів відіграють підходи до ведення бізнесу, щирість прагнень, а також співпадіння цілей компанії та її основних стейкхолдерів. Разом з тим важливе значення має й приналежність до певної галузі — різні сфери діяльності мають різний ступінь довіри. Компанії енергетичного сектору знаходяться в зоні особливої уваги громадськості — через їхній вплив на глобальну зміну клімату.

Домашні сонячні станції для багатьох українців стали можливістю не лише покривати власні енергопотреби без зайвої шкоди навколишньому середовищу, а й отримувати прибуток, продаючи надлишки електрики в енергомережу за вигідним тарифом. БІЗНЕС розібрався, чому “зелений” тариф для малих СЕС опинився під загрозою та як до нових законодавчих норм ставляться самі власники станцій

Підтримка програм сталого розвитку та екології — давно не просто модний, а нагальний тренд в світовій індустрії. Це один з найвдаліших способів для виробника продемонструвати споживачам свою турботу та увагу.