50 інновацій від українського бізнесу

Інновації: Вийди за рамки, і зміни світ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Стратегічна задача кожного бізнесу — вийти на шлях інноваційного розвитку. Зараз недостатньо просто створювати якісний продукт: потрібно робити його кращим за продукти конкурентів.

Але так само недостатньо одного бажання впровадити інновації: потрібно будувати всередині компанії культуру, яка сприяє інноваціям. Інновації — це завжди ризик. Невідомо, скільки ресурсів забере пошук інноваційних рішень. Але коли вони знайдені, вони окупляться багатократно.

БІЗНЕС відстежив найвизначніші інновації, впровад­жені українськими компаніями в різних галузях. Вони різні за масштабами, тому ми не робили рейтинг, яка з них краща за іншу. Це згенеровані українським бізнесом ідеї та технології, які дозволяють компаніям трансформуватись відповідно до викликів майбутнього та отримувати конкурентну перевагу.

Читачі журналу БІЗНЕС мали змогу проголосувати за інновації, які обрала редакція, та додати свої варіанти на сайті. За результатами голосування ми обрали 50 найцікавіших інновацій від українського бізнесу.

Промисловість, FMCG

Арселор

Арселор-Міттал

Підприємство ініціювало розробку технології використання шлаків металургійного виробництва у будівництві бетонних доріг. У дорожньому будівництві такий шлак використовується безпосередньо у виробництві цементу, в якості заповнювача для бетонної суміші, а також для створення основи дороги (як щебінь). Ця технологія дозволить значно здешевити вартість будівництва автодоріг з бетону та зменшити навантаження на навколишнє сере­довище. А саме — ліквідуються промислові відвали та зменшиться видобуток піску та щебеню.

CortevaLogo HorizontalBlue

Corteva

Визначним досягненням для світового ринку гербіцидів стало винайдення інноваційних молекул Арилекс™ Актив та Зорвек®. Перша дала початок новому класу хімічних сполук — арилпіколінати. Це перший за останні 10 років винахід діючої речовини з новим механізмом дії для захисту від бур’янів.

Молекула Зорвек® є першим представником нового класу фунгіцидів — піперединіл тіазол ізоксазоліни — для контролю хвороб, які викликають патогени з класу ооміцетів. Вона має новий механізм дії на збудників хвороби та не має перехресної резистентності з існуючими фунгіцидами.

biosfera 1024x554

Biosphere

Запуск виробництва біорозкладних пакетів для сміття, які продаються під торговою маркою “Фрекен БОК”, відбувся 2010 р. Головна мета цього проекту — звернути увагу громадськості на проблеми забруднення навколишнього середовища. На відміну від звичайних пластикових пакетів, строк розпаду яких обчислюється сотнею років, розкладні пакети “біо” в природному середовищі повністю розпадаються за три роки. В Україні “Біосфера” стала першим виробником такої продукції.

лого IMMER Group

Іммер груп

Поточного року компанія освоїла виробництво біорозкладних пакувальних матеріалів з прозорої та чорної плівки з кукурудзяного крохмалю, що робить таку плівку придатною для компостування як у домашніх умовах, так і в промислових масштабах. Рекомендовані сфери застосування нового матеріалу — упаковка для кондитерських виробів, овочів та фруктів, а також виготовлення пакетів для магазинів. Чорна плівка використовується для мульчування ґрунту і не має аналогів на українському ринку. Загалом у дослідження, розробку, впровадження та просування нового продукту було інвестовано понад €100 тис.

zkk logo ua

Житомирський картонний комбінат

Торік підприємство “Житомирський картонний комбінат”, що входить у структуру компанії “Ефективні інвестиції”, запустило унікальну французьку лінію з виробництва нового для України типу упаковки — литої тари UniTray. А також освоїло цілу низку технологій виробництва упаковки, форм та комплексних рішень для різних груп товарів. Для аграріїв компанія сформувала інноваційне комплексне рішення “лоток-ящик”. Така цілісна упаковка дозволяє експортерам сільгосп­продукції вдало конкурувати на світових ринках.

logo IИНТЕРПАЙП ukr

Інтерпайп

На розробку, освоєння, випробування та сертифікацію стальних труб з безмуфтовими з’єднаннями UPJ-F “Інтерпайпу” знадобилося близько року. Ця розробка впроваджена для “Укргазвидобування”. Наразі газовидобувник закуповує аналогічну продукцію за кордоном. Безмуфтове з’єднання стальних труб UPJ-F від “Інтерпайпу” базується на унікальній конструкції, а відсутність муфти полегшує спускання таких труб у свердловини з великим кутом кривизни та на горизонтальних ділянках. Такі труби можуть застосовуватись також при бурінні бокових стволів у вже існуючих свердловинах. Використання такої продукції робить буріння дешевшим та швидшим.

LogoUkravit podlogka 01

Укравіт

Науково-дослідний інститут, який компанія відкрила 2018 р., — перший і єдиний в Україні R&D-центр для досліджень і впроваджень інновацій. Його робота охоплює фундаментальні та галузеві дослідження, агробіологічний сервіс і навчально-наукову діяльність. “Інститут здоров’я рослин” — єдина в країні наукова установа, сфокусована на роботі у форматі “Green chemistry” (“Зелена хімія”). Тут надають перевагу застосуванню нетоксичних чи малотоксичних речовин, правильній утилізації та переробці відходів, а також використанню поновлюваної сировини. Лабораторна база Інституту укомплектована сучасним світовим обладнанням зі Швейцарії, Японії, Німеччини та США. Усі прилади — надточні, оскільки прийшли в сферу агро з фарміндустрії.

Metinvest Logo Ukr

Метінвест

Спеціалісти групи “Метінвест” розробили систему планування технологічного ланцюга, який включає чотири металургійних, п’ять коксохімічних заводів і понад 70 постачальників вугілля. Ця модель дозволяє розраховувати потреби метзаводів у вугільній шихті та мінімізувати її вартість, планувати якість коксу та регулювати обсяги виплавки чавуну. Онлайн-планування замінило традиційний “ручний” розподіл вугільної шихти по коксохімічних підприємствах, який міг тривати кілька тижнів. Ця розробка дозволила компанії відійти від трудомісткої ручної праці, де використовувались масиви даних в Excel, завдяки автоматизації процедур планування в SAP. Розробка та впровадження проекту зайняли майже два з половиною роки, а торік його запустили в дослідно-промислову експлуатацію.

LOGO ch Converted

Червона хвиля

Український розробник технологій точної металургії, інноваційного зварювання та металообробки компанія “Червона хвиля” розробила технологію тривимірного друку титану xBeam 3D з титанового дроту. Технологія орієнтована переважно на аерокосмічну галузь і дозволяє скоротити витрати титану в 5-10 разів порівняно з традиційними методами виробництва. Торік під цю технологію було розроблено програмне забезпечення, що втричі пришвидшило виготовлення деталей. Компанія вже співпрацює з TWI Ltd., Cambridge (Великобританія).

Firefly Aerospace Logo FULL HORZ Pantone 389

Firefly Aerospace

Firefly Aerospace базується в США та з має R&D-центр у м. Дніпро. Компанія є представником руху New Space (“новий космос”). Ії ракети-носії Firefly Alpha та Firefly Beta — унікальні на ринку, оскільки належать до середнього класу. Перший запуск носія Firefly Alpha компанія запланувала на грудень 2019 р. Ракета може виводити у космос вантажі масою 630-1000 кг залежно від орбіти. Один комерційний запуск коштуватиме $15 млн, що робить Firefly Alpha найдешевшим носієм у своєму класі в перерахунку на кілограм вантажу.

електротяжмаш логотип

Електроважмаш

2017 р. завод “Електроважмаш” придбав портативну координатно-вимірювальну машину Absolute Arm 7325 SI Hexagon MI виробництва ROMER (Франція). Це обладнання дозволяє проводити заміри безпосередньо при виготовленні виробів, у тому числі складних конструкцій. А також забезпечує контроль штампувальних та ливарних форм, контроль деталей в процесі механічної обробки та перевірку геометрії в процесі згинання та формування деталей. Таким чином завод економить витрати завдяки відмові від виготовлення складного вимірювального інструменту та зменшенню строків виготовлення дослідних зразків перед промисловим запуском.

loreal logo

L’Oréal

Virtual Hair Advisor дозволяє за допомогою голосової команди віртуально підібрати колір волосся, що пасуватиме саме вам, а також отримати професійну консультацію від експертів L’Oréal.

Сервіс SkinConsult від Vichy оцінює стан шкіри по 5-бальній шкалі за наступними параметрами: колір, пігментація, наявність зморшок та ін.

ModiFace — програма, яка видає рекомендації по індивідуальному догляду за шкірою за фотографією.

My Little Factory — інновація, що дозволить випускати персоналізовану тональну основу.

DeepVision — система для аналізу трендів у косметиці за постами в Instagram.

3D-принтер для створення унікальної упаковки парфумів лімітованої кількості.

Фармацевтика

farmak logo ua 08.04.2011 Converted

Фармак

Лідер фармацевтичного ринку України та один з найбільших експортерів лікарських засобів, ПАТ “Фармак” — наразі ще й інноваційний лідер галузі. На підприємстві функціонують 20 виробничих ліній, що відповідають вимогам GMP, а 14 з них сертифіковані європейським регуляторним органом. З 2015 р. на підприємстві в м.Шостка працює власний комплекс з виготовлення субстанцій, планова потужність якого — 100 т на рік. Сучасний дослідницький комплекс включає в себе чотири різнопрофільні аналітичні лабораторії, дві лабораторії з біотехнологічних та синтетичних АФІ, три технологічні лабораторії для готових форм, чотири R&D-дільниці.

Интерхим

ІнтерХім

Українська фармацевтична компанія “ІнтерХім” 2004 р. побудувала завод з виробництва готових лікарських форм з потужностями, що відповідають новим європейським правилам належної виробничої практики (GMP). Ця подія стала останньою ланкою у створенні вітчизняного фармацевтичного виробництва повного циклу. В травні 2016 р. компанія запустила третю виробничу чергу, що дозволило збільшити виробничі потужності майже в 4 рази, а також додати до асортиментного портфеля “ІнтерХіма” препарати у формі капсул і порошків у саше. Одним з пріоритетних напрямків діяльності підприємства були й залишаються наукові дослідження. На базі власних лабораторій здійснюється розробка інноваційних лікарських засобів.

biopharma main logo

Біофарма

Фармацевтична компанія “Біофарма” спеціалізується на розробці та виробництві високотехнологічних імунобіологічних препаратів з плазми донорської крові, рекомбінантних препаратів, пробіотиків і традиційних лікарських засобів. 2015 р. у Білій Церкві відбулося офіційне відкриття новітнього комплексу компанії та було закладено перший камінь у фундамент нового заводу-фракціонатора з виробництва препаратів з плазми донорської крові людини. На старому майданчику компанія переробляла до 150 т плазми на рік, а потужність нового заводу — 500-1000 т. “Біофарма” має амбітну ціль — відкрити бактеріологічний інститут для розробки вакцин.

АГРО

лого Авангард

Авангард

Проект холдингу “Авангард” птахокомплекс “Авіс” було створено із застосуванням найсучасніших досягнень у сфері будівництва і сільського господарства, з використанням енергозберігаючих технологій. Він є високоефективним, з високим рівнем автоматизації усіх виробничих процесів. Наразі птахокомплекс у Хмельницькій області має річну виробничу потужність в 1,616 млрд яєць. Для ефективного керівництва всіма виробничими процесами було впроваджено інтегровану систему управління якістю та безпекою. Вона забезпечує ­контроль на всіх етапах випуску продукції та спрямована на попередження ризиків при виробництві. Крім того, продукція компанії відповідає вимогам стандарту Halal і дозволена для експорту до Європейського Союзу.

Векторный двуязычный

НІБУЛОН

Суднобудівно-судноремонтний завод “НІБУЛОН” — це мало не єдине в Україні підприємство, що будує повнокомплектні судна. Завдяки оновленим потужностям підприємство спускає на воду 6-10 суден на рік. У планах компанії — довести чисельність свого флоту до 100 од., а обсяги річкових перевезень до 4 млн т на рік. У травні на воду було спущено найбільше в історії заводу 140-метрове самохідне судно-перевантажувач. Будівництво судна такого класу — це абсолютно новий рівень суднобудівних потужностей компанії. Для цього на заводі було введено в експлуатацію два нові сучасні цехи: цех металообробки та складально-секційний цех, модернізовано стапельний майданчик та спуско-підйомний пристрій, що призвело до збільшення кількості стапельних та спускових доріжок. Після завершення реконструкції завод стане найсучаснішим в Україні й в Європі!

Лого Syngenta

Syngenta

У жовтні 2018 р. компанія Syngenta відкрила першу в Україні Лабораторію цифрових інновацій на території інноваційного парку UNIT.City. Вона стала шостою в глобальній мережі Syngenta. Наразі Лабораторія цифрових інновацій в Києві — це один з найамбітніших проектів, що принесе новий ціннісний практичний досвід та можливості для подальшого розвитку всієї мережі лабораторій. Українська лабораторія доповнюватиме роботу інших більшими оперативними можливостями, пропонуючи повний цикл розробки рішень — від досліджень та моделювання тестових зразків цифрових продуктів до створення робочих версій продукту, готового до запуску.

Лого SmartFarming

SmartFarming

Інноваційний сервіс Hummingbird Tech компанії SmartFarming — нове слово в агропромисловості. Він дає можливість збирати дані від літальних апаратів й обробляти їх за допомогою спеціальних алгоритмів. Таким чином проводяться моніторинг стану посівів і моделювання поширення захворювань та бур’янів. Особливість Hummingbird у тому, що за допомогою цієї технології аграрії не просто збирають дані про стан посівів — вони можуть аналізувати густоту посівів, наявність бур’янів, проблемні ділянки — аж до прогнозування врожайності. Й усе це — лише по фотографіях, зроблених за допомогою дронів, а також за даними супутників.

Логістика

logo meest express

Meest Express

Найбільший національний логістичний оператор у сегменті доставки “від дверей до дверей” втілює передові інформаційні технології на ринку кур’єрських послуг України. Компанія пропонує повний спектр послуг з доставки та супутніх сервісів, логістичну ІТ-підтримку всіх бізнесових процесів. Meest Express впровадив систему програмної оптимізації маршрутів, яка в режимі реального часу допомагає приймати рішення щодо постановки транспортних засобів на завантаження та здійснює подальший контроль їхнього фактичного місцезнаходження. Завдяки чому можна оптимізувати кількість задіяних вантажівок.

Логотип нова пошта

Нова Пошта

“Нова Пошта” працює на ринку експрес-доставки з 2001 р. Принцип роботи компанії — забезпечити легкість доставки до кожного клієнта: у відділення, поштомат, адресно. Мережа “Нової Пошти” налічує понад 2800 відділень та поштоматів по всій Україні. "Нова Пошта" збудувала два термінали, оснащені обладнанням компанії Vanderlande, яке використовує Amazon. Обладнання може опрацьовувати 8,5 тис. посилок на годину. Компанія планує розширити мережу таких інноваційних терміналів.

logo zammler ua

ZAMMLER

До групи компаній ZAMMLER входять п’ять компаній, які представлені 12 офісами в Європі та Азії. ZAMMLER надає всі види логістичних послуг у сфері автомобільних, морських, авіа- та залізничних перевезень, митно-брокерського оформлення, застосовуючи єдиний стандарт якості та технологій обслуговування. Компанія готує до запуску власну цифрову платформу для управління логістикою. Комплексний продукт дозволить клієнтам в тому числі відстежувати рух вантажів безпосередньо у дорозі. А компанія котролюватиме всі операційні процеси та витрати.

Харчова промисловість

Епікур

Епікур

“Епікур” — молодий бренд, під яким випускається курятину, що не містить антибіотиків та стимуляторів росту. У процесі виробництва на Володимир-Волинській птахофабриці підприємство дотримується максимального рівня біологічного захисту і відповідає всім стандартам­ ISO­­ 22000:2005, створюючи необхідні умови для здорового зростання птахів. Перед реалізацією якість продукції перевіряють у виробничій та державній лабораторіях.

Використання натуральних зернових кормів, сучасного обладнання, герметичної газової упаковки та розташування виробництва в екологічно чистому районі роблять продукцію компанії привабливою для споживачів. Створюючи новий за якістю продукт, “Епікур” просуває на ринок нові цінності, стандарти і культуру споживання курятини.

carlsbergukraine rgb 1

Carlsberg Ukraine

За підсумками 2018 р. Carlsberg Ukraine офіційно посіла перше місце на ринку пива в Україні з часткою 32,5% в натуральному вираженні. Компанія налаштована на інновації — цього року заплановано до запуску 15 нових продуктів. Нещодавно Carlsberg Ukraine запустила Seth&Riley’s Garage — абсолютно новий для України напій категорії Hard Drink. Вона фактично відкрила споживачам нову категорію на стику двох вже існуючих: слабоалкогольних напоїв та бірміксів, які втрачали популярність. Це алкогольний напій з освіжаючим смаком, розроблений на основі класичних американських рецептів. Зараз продуктова лінійка S&R Garage поповнюється новими смаками.

Ензим

Ензим

“Хлібний дім” — це інноваційний центр хлібопечення компанії “Ензим”, головним завданням якого є комплексне консалтингове обслуговування хлібопекарських підприємств. Фахівці “Хлібного дому” консультують споживачів щодо актуальних методів застосування дріжджів та хлібопекарських додатків, а також аналізують і коригують процес виробництва. Важливе місце у діяльності компанії відведено захисту довкілля. Так, 70% енергетичних потреб підприємства забезпечує біогаз, отриманий методом безкисневої очистки стічних вод. Така система очисних споруд унікальна для Західної України. А ще підприємства “Ензим” обладнані рекуператорами теплової енергії, що забезпечують повторне застосування використаної енергії.

Енергетика

logo sirocco energy

Sirocco

Український стартап Sirocco — лінійний вітрогенератор для міського (приміського) ­серед­овища. На відміну від горизонтальних та вертикальних вітрових турбін, вітряні панелі Sirocco здійснюють поступальний, а не обертальний рух. На даному етапі є робочий прототип, який пройшов декілька етапів адаптації та вдосконалення. Підписані договір на пілотне встановлення, letters of intent на виробництво, дистрибуцію, пілотні проекти, business development. Фінансова модель передбачає початок продажів продукту в другій половині 2019 р. після успішного пілотування в Україні та сертифікації у США. Відповідно до фінансової моделі 2023 р. компанія займе 6,32% ринку малої вітроенергетики з оборотом у більш ніж $113 млн.

logo SolarGaps

SolarGaps

Український стартап у галузі альтернативної енергетики пропонує мешканцям багатоквартирних будинків збирати альтернативну енергію через вікна та використовувати її заради економії й екології. Продукт SolarGaps — це “розумні” жалюзі, що управляються за допомогою смартфону. При цьому жалюзі автоматично налаштовують свій кут таким чином, щоб у різний час доби працювати максимально ефективно. 2016 р. SolarGaps залучили інвестиції з оцінкою $1 млн, що дозволило стартапу ввійти до топ-угод галузі альтернативної енергетики за межами США.

clear energy 2

Кліар Енерджі

“Кліар Енерджі” займається будівництвом й експлуатацією електростанцій на біомасі, біогазі, вітрі та сонячній енергії. Працює на ринку альтернативної енергетики з 2015 р., реалізуючи електроенергію на Оптовому енергоринку України за “зеленим” тарифом. Місія компанії — розвиток “зеленої” енергетики для забезпечення енергетичної незалежності країни.

Першим великим проектом “Кліар Енерджі” стала теплоелектростанція на біомасі в Корюківці (Чернігівська обл.). Потужність ТЕС — 3,5 МВт. Також компанія має у своєму арсеналі більше 10 когенераційніх установок з вироблення електроенергії з біогазу на полігонах твердих побутових відходів.

оболонь оіл

Оболонь Оіл

Енергокомпанія “Оболонь Оіл” виробляє альтернативний вид пального — полідизель, або полієвродизель, замінник традиційного виду дизельного пального, отриманого з полімерних відходів (після утилізації, наприклад, ПЕТ-пляшок), для середньооборотних і високооборотних дизельних двигунів. Виробництво альтернативного виду пального відбувається за власною розробкою та запатентованою технологією “Оболонь Оіл”.

IT, Телеком

logo linkos group

Linkos Group

Компанія Linkos Group запропонувала лінійку програмних рішень у сфері електронної звітності
та обміну е-документами, таких як M.E.Doc,
веб-сервіс СОТА, FlyDoc.
Всі програми вирішують завдання електронного документообігу між бізнесом і державою.

Наприклад, звітність в контролюючі органи, кваліфікований електронний підпис та обмін юридично значущими е-документами між контрагентами.

15141 R3L8T8D 500 kyivstar logo

Київстар

У грудні “Київстар” запустила Mobile ID — електрон­ний цифровий підпис (ЕЦП) у мобільному. Впровад­ження технології спрощує надання послуг населенню державними та комерційними структурами. Окрім того, компанія впровадила низку інноваційних сервісів для бізнесу. Sim-карти на базі M2M дозволяють контролювати переміщення техніки й використання палива, отримувати дані з датчиків та моніторити показники лічильників. IoT-технології та мережі використовують для включення “розумних” пристроїв. “Основні тренди, якими зараз живе бізнес, — мобільність, швидкість та мультизадачність. І наші пропозиції допомагають компаніям відповідати цим вимогам”, — запевняють в компанії.

cardiomo

Cardiomo

Cardiomo — просте рішенням для моніторингу здоров’я серця в режимі реального часу. Проаналізовані пристроєм дані передаються через Bluetooth на мобільний, звідки потрапляють у “хмарні” сховища. Там за розробленим алгоритмом формуються щоденні показники здоров’я користувача і повідомляються відхилення від норми. Cardiomo робить акцент на попередженні основних серцевих захворювань, аналізуючи ЕКГ та серцевий ритм, роботу легенів та частоту дихання, температуру тіла та відстежуючи можливі падіння людини, положення тіла, якість сну, активність протягом дня тощо.

Datagroup logo

Датагруп

Компанія “Датагруп” реалізувала проект з впровадження платформи bpm’online, що дозволив автоматизувати всі етапи роботи з клієнтами і об’єднати в єдину IT-платформу: управління взаємодією з клієнтами, технічний супровід продажів та обслуговування. В результаті впровадження проекту компанія отримала рішення, аналогів якому немає на українському телекомринку.

Нагадаємо, що в 2017 р. “Датагруп” стала партнером Гадяцької районної адміністрації і допомогла району першим в Україні реалізувати проект “Електронний пацієнт”. Компанія також є партнером з реалізації рішення “Електронна медицина”, яке дозволяє організувати дистанційне медичне обслуговування в найвіддаленіших куточках країни.

Безпека

Underdog the Unlawyers

Underdog

Чотири сервіси компанії Underdog, якими варто скористатися, перш ніж звертатись по професійну допомогу:

  1. “Der3kiy” — на основі публічних даних дозволяє з’ясувати інформацію про оточення кривдника (партнерів по бізнесу, впливових знайомих у владних кабінетах).
  2. “Скажи.UA” — інтерактивний антирейтинг державних органів, який дозволяє повідомити про порушення з боку конкретного органу чи посадовця.
  3. “Underdog.СТРАХ OFF” — гра-симуляція у віртуальний обшук, що допомагає протидіяти тиску правоохоронців.
  4. “Don’t Panic. Organize!”— система онлайн-мобілізації бізнес-спільнот.
Ring Ukraine

Ring Ukraine

Ring Ukraine — системи (софт, обладнання та обслуговування) для захисту приватних помешкань, поєднані безпосередньо зі смартфоном користувача.

Це камери для вхідних дверей та приміщень, датчики тощо. Пристрій фіксує рух, дим, температуру, вологу — найрізноманітніші загрози. Ви маєте можливість побачити проблему на своєму девайсі, а тоді прийняти рішення: викликати поліцію, пожежних чи… сантехніка.

В Україні розташований величезний офіс програмістів та розробників девайсів (понад 500 осіб), які продаються по цілому світу. Найбільшим споживчим ринком для систем Ring наразі є США.

Logo GST cloud

GST Cloud

GST Cloud — додатковий “хмарний” сервіс автоматизованого обліку охоронних пломб, який вмикається після встановлення пломби. Актуальна база даних дозволяє оптимізувати роботу контролерів, створити графік їхньої роботи. Контролювати виконання задачі можливо за допомогою блоку GPS-навігації та фотографування пломби. Софт дозволяє завантажити на “хмарний” сервер усю інформацію про контролера, об’єкт, час встановлення і номер пломби. За фотографією ­під­озрілої пломби є можливість швидко отримати попередній експертний висновок від виробника. Система не має аналогів у світі.

Нерухомість

Интергал буд логотип

Інтергал-Буд

Унікальний за своєю архітектурою житловий комплекс бізнес-класу “Intergal CITY” компанії “Інтергал-Буд” ще на стадії проектування став лауреатом міжнародної премії ЕЕ Real Estate Project Awards у категорії “Mixed-Use project of the year 2018” та переможцем міжнародного конкурсу European Property Awards 2018 у номінації “Багатофункціональний проект року”. Футуристична архітектура була високо оцінена незалежним міжнародним журі серед більш ніж 100 світових проектів-конкурентів.

Логотип Укрбуд синій

Укрбуд

Цієї весни будівельна компанія “Укрбуд” почала встановлення в будинках системи “розумний дім” CLAP. Це система датчиків та пристроїв, що відповідає за контроль температури в приміщенні, автоматизацію комунальних платежів та безпеку житла (в тому числі протипожежну та проти затоплень). Вона також дозволяє помітно за­ощадити на комунальних платежах, допомагаючи обрати найефективніше джерело тепла в квартирі при найнижчих витратах.

City One Development

City One Development

У проекті інноваційного дитячого садка повного дня “Академія Щастя LeapKids” девелопера City One Development застосовані енергоефективні інженерні рішення (сонячні панелі на даху, геотермальні насоси, екологічна система кондиціонування “холодна стеля”, система “розумний дім”), що дозволяють значно економити енерговитрати.

Проект ЖК преміум-класу “Бульвар Фонтанів” базується на інноваційній концепції City Resort. У центрі концепції — грандіозний 150-метровий каскад світло-музичних фонтанів, своєрідна променада для мешканців.

KAN Logo

KAN

Наймасштабніший проект поквартальної забудови Києва від KAN Development — ЖК “Файна Таун” — охоплює ділянку в 40 га. Проект передбачає будівництво понад 50 будинків комфорт-класу різної поверховості та високий рівень благоустрою території. Вмонтована сучасна система “розумний дім” зробить життя мешканців значно простішим. Вона включає роботу кліматичних систем, що самостійно регулюють та підтримують температуру, електроламп, якими можна керувати за допомогою смартфону, а також контроль роботи ЖЕКу, оформлення комунальних платежів, бронювання зон відпочинку та послуги з виклику майстрів з ремонту.

UDP

UDP

Перший в Україні інноваційний парк UNIT.City — місце, де створюються екосистема та інфраструктура для розвитку бізнесу в сфері високих технологій та креативних індустрій. Екосистема парку включає UNIT Factory (школу програмування для 900 студентів), низку лабораторій, партнерські акселераційні програми. На території парку є Wi-Fi, місця для відпочинку та транспорту (велосипедів, мотоциклів та авто) із зарядними станціями для електромобілів. Також працює тренажерна зала, кав’ярні, ресторани. Зараз в UNIT.City налічується 90 компаній-резидентів.

dim CMYK

DIM

DIM group реалізує проекти згідно з системою BREEAM. Це міжнародний метод оцінки екологічної ефективності та рівня енергозатрат будівельних конструкцій, розроблений британськими вченими ще 1990 р. Головний акцент робиться на вартості будівлі та ефективному розподілі екоресурсів та екоматеріалів, який формує екологічно стійке та безпечне навколишнє середовище для мешканців. Наявність такої сертифікації підтверджує високу якість об’єкта та гарантує, що спожиті ресурси будуть використані ощадливо, а затрати на експлуатацію будуть значно нижчі.

Синергия лого 1

Синергія

Заміський ЖК “Синергія 3+” від девелопера БГ “Синергія” вдало поєднує сучасний концептуальний дизайн та якісні матеріали. Особливістю комплексу є варіативність планувальних рішень. Найбільш популярні — “квартири-трансформери” з вільним плануванням, що надають свободу дій майбутнім мешканцям в залежності від складу сім`ї та їх потреб, наприклад, обладнати хобі-рум. Великі вікна в кожній квартирі наповнюють її світлом, надають масштабу та дають можливість облаштувати тут еколофт. “Фішка” комплексу — арт-об’єкт “Синергія”.

Фінанси

Visa 2014 logo detail

Visa

На початку червня компанія Visa та Ощадбанк об’єднали зусилля для підтримки малого та середнього бізнесу в Україні та оголосили про початок тестування унікального рішення “Tap to Phone”. Технологія, що вперше представлена в Україні, країнах СНД та Південно-Східної Європи, покликана розширити можливості приймання електронних платежів. “Tap to Phone” дозволяє перетворити смартфон на базі Android з NFC-модулем на PoS-термінал без додаткового обладнання. Це дасть підприємцям можливість розширити мережу приймання безконтактних платежів, збільшити клієнтську базу та мінімізувати вартість підключення до послуг еквайрингу. В свою чергу, споживачі матимуть можливість оплачувати покупки безпечно, швидко та зручно.

Мастеркард horizontal ставить эту

Mastercard

У грудні минулого року мережа супермаркетів “Сільпо” у партнерстві з компанією Mastercard реалізувала рішення масового використання QR-коду для оплати товарів. Користувачі мобільного додатку “Сільпо” мають змогу розрахуватися за покупки в касах супермаркетів лише “в один скан”, без необхідності тримати платіжну картку в руках чи навіть у кишені. Розрахунок за допомогою мобільного додатку “Сільпо” простий та швидкий: покупець сканує QR-код картки лояльності з екрану телефону на касі, а потім має лише повідомити касиру про бажання розрахуватися за допомогою додатку. Після цього вартість покупки автоматично списується з банківської картки, яку користувач раніше додав у цифровий гаманець Masterpass.

bd00929ad86224835555ef29f22d854503d148d4

Укргазбанк

Укргазбанк, який одним з перших в Україні запровадив унікальну лінійку ЕКО-продуктів, продовжує посилювати підтримку українського бізнесу. Один з них — програма “ЕКО-БУМ” для представників МСБ. “ЕКО-БУМ” сприятиме легкому доступу як до сучасних банківських продуктів і сервісів, так і до унікальних програм та фінансових рішень, що здатні вивести бізнес на новий рівень. Відповідні програми знайдуть для себе підприємці та невеликі компанії, бізнесмени, що займаються відновлюваною енергетикою, аграрії, товаровиробники та підприємства торгівлі. У рамках проекту банк розвиває дистанційне обслуговування мікробізнесу і запускає для таких клієнтів Мікроцентр зі спеціальними пропозиціями та тарифами.

PUMB

ПУМБ

Сервіс “Валютні торги” дозволяє клієнту особисто погоджувати кращий для свого бізнесу курс купівлі-продажу валюти через смартфон. Новий курс, що пропонується банком за заявкою користувача, надходить через SMS щогодини. Нещодавно ПУМБ у рамках сервісу запровадив програму лояльності для клієнтів малого бізнесу. Завдяки їй клієнти, для яких ПУМБ є основним банком у роботі з валютними операціями, зможуть здійснювати купівлю-продаж валюти на вигідніших умовах. Принцип програми простий: чим більше валюти клієнт купив чи продав через ПУМБ минулого місяця, тим вигіднішим буде для нього курс у поточному. Програма лояльності сервісу “Валютні торги” дозволить підприємцям отримувати унікальні умови на ринку, розвивати свій бізнес, а також нарощувати свої оберти.

Tascombank

ТАСКОМБАНК

Новий сервіс для підприємців від ТАСКОМБАНКу працює з січня минулого року, поступово розширюючи набір функцій і продуктів. У ТАС24 Бізнес користувач може самостійно зареєструватися в системі “клієнт-банк”, відкрити рахунок і лише потім банк займається активацією цього рахунку: проводить ідентифікацію клієнта та виконує інші обов’язкові процедури. Активація рахунку та видача бізнес-карти не потребує візиту до відділення — вся інформація збирається через електронну анкету за п’ять хвилин. А для одноразового підписання документів представник банку погоджує будь-яке зручне для клієнта місце та відвідує його сам. Користуючись ТАС24 Бізнес, клієнт може підключитися до бізнес-сервісів від партнерів банку.

monobank

Monobank

Monobank працює майже два роки і досі залишається одним з найінноваційніших продуктів на вітчизняному фінринку. Наразі до monobank долучились вже понад 1 млн клієнтів. Є кілька причин успіху. По-перше, реєстрація для оформлення картки займає не більше 10 хвилин. По-друге, сервіс пропонує безкоштовні поповнення, перекази на іншу картку, оплату комунальних послуг, платежі на рахунки українських компаній і організацій, поповнен­ня мобільного телефону. Ще один плюс — можливість у декілька кліків оформити валютну картку. Своєрідною “фішкою” monobank є кешбеки. У перший день кожного місяця monobank пропонує на вибір шість категорій покупок. З них можна обрати дві, за покупки в яких буде нараховуватися кешбек у розмірі 2-20% залежно від категорії.

alfa bank

Альфа-Банк Україна

Більшість українських банків так чи інакше рухаються в бік fintech та діджиталізації, й “Альфа-Банк Україна” докладає тут особливих зусиль. Команда банку з 2017 р. розпочала співробітництво з платформою RE:ACTOR. Сутність "тандему" наступна: менеджмент банку озвучує напрямки, які потребують тих чи інших інноваційних рішень, а команда RE:ACTOR шукає по всьому світу готові технологічні рішення, які банк може імплементувати на своєму майданчику. “Пілот” такого співробітництва запустили наприкінці 2017 р., в результаті чого в “Альфа-Банку” з’явився новий продукт — онлайн-банкінг для підприємців “ОК, Альфа!”.

Joomla Plugins