Садок з екоформатом

Інновації: Вийди за рамки, і зміни світ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Два роки тому для маленьких “резидентів” відкрив свої двері дитячий садок принципово нового для України формату — “Академія Щастя Leapkids”, створений девелоперською компанією повного циклу City One Development

Локально він розміщений на території ЖК “Новопечерські Липки” (м.Київ) і гармонійно доповнює інфраструктуру цього кварталу. Загальна площа “території дитячого щастя” перевищує 3 тис.кв.м — це простір для навчання, розвитку, розваг та пізнання світу голов­них клієнтів — дітлахів віком двох-семи років.

Розвиток дитини у Leapkids відбувається у найсприятливішій атмосфері — атмосфері людяності, відкритості, дружелюбності, творчості, фізичного розвитку та екомислення. Зокрема, цьому всіляко сприяє й інтер’єр самої будівлі, що вміщує увесь можливий перелік енергоефективних рішень та технологій, покликаних зберігати та заощаджувати енергоресурси, а також покращувати здоров’я дітей.

Варто зазначити, що будівля садочка досі є унікальним проектом серед дошкільних навчальних закладів. Там розміщені 43 спеціалізовані свердловини, з яких отримують геотермальну теплову енергію, що переробляється у фізично відчутне тепло, призначене для опалення приміщень садочка, а також для нагрівання води. Система працює замкнуто, у трубах циркулює спеціальний розчин, який фізично не контактує із землею. 12 сонячних колекторів нагрівають воду. Підвищуючи ефективність і зменшуючи енерговитрати, вони працюють паралельно з тепловими насосами. Якщо використовуються великі об’єми води, а сонячні колектори не можуть впоратись з цим запитом, то до нагріву автоматично підключаються теплові насоси. Уся ця надскладна мережа фактично регулюється одним гаджетом.

За словами головного інженера проекту Євгена Карпова, у зимовий період комплекс енергоефективних рішень дозволив садку зекономити до 40% витрат на енергоносії.

Загальновідомо, що система кондиціонування є потенційно небезпечною для дітей, оскільки висушує повітря і створює сприятливі умови для розмноження бактерій та виникнення гострих респіраторних захворювань. Враховуючи цей факт, в Leapkids вирішили піти іншим шляхом: застосувати ще одну інновацію — систему “холодна стеля”, яка є супертехнологічною навіть для розвинених країн Заходу. Ця технологія використовує геотермальну енергію і працює за принципом пасивного охолодження приміщення. Такий спосіб охолодження створює комфортну температуру в приміщенні, коли підлога тепла, а повітря прохолодне.

Охолодженню повітря у будівлі також сприяє система вентиляції з рекуперацією. Вона автоматично випускає тепле повітря, отримуючи натомість холодне. Таким чином забезпечується теплообмін між потоками. Система очищення та фільтрації води у садочку займає повноцінну кімнату й дає змогу отримати показники, що відповідають усім світовим стандартам якості та безпеки.

Розробники проекту втілили головну ідею навіть на фасаді будівлі та в інтер’єрі. Тут поєднані оптимальне планування й організація внутрішнього простору, зручність та ефективність, простота та затишність. Тут вільно дихається, а природні кольори меблів та оздоблення створюють атмосферу дому, який не хочеться полишати.

До вибору матеріалів тут поставились так само уважно, як і до підбору інженерії. Основ­ними критеріями були не ціна, а надійність та ефективність матеріалів, що обов’язково підтверджувалась сертифікатами якості та екологічності від європейських виробників.

Пам’ятаючи про те, що дитина — це найцінніше для батьків, безпека в Leapkids на найвищому рівні. У садочку використана інноваційна система відеоспостереження від відомого канадського виробника Avigilon, що забезпечує повну відсутність “сліпих зон”. А система контролю доступу попереджає від проникнення на територію сторонніх осіб.

PSFix 20190618 141804Оксана Кодецька, голова наглядової ради “Академії Щастя Leapkids”:

— Наш дитячий садок — це хороша можливість насамперед для мам звільнити час для своєї освіти, роботи, спорту або хобі. Можливість відпочити, відновитися та з посмішкою ввечері зустріти свою дитину, яка теж щаслива та задоволена.

Завдання нашого садочка, як дошкільного навчального закладу, в певному сенсі перетинаються із завданнями сім’ї. В нас дитина продовжує процес соціалізації, початкові основи якої закладаються батьками. Освітня й виховна функції спираються передусім на базовий компонент дошкільної освіти в Україні. А щоб всі ці функції виконати, наші методисти професійно і творчо підходять до вирішення своїх завдань, адаптуючи елементи освіти до сучасних трендів та прогресивного світового досвіду. Ми вважаємо, що дитинство має залишатися дитинством, а навчання має відбуватись “непомітно”, коли дитина грає та досліджує навколишній світ. Саме тому понад 20 унікальних перевірених світових методик розвитку працюють тут у синергії одна з одною, розвиваючи індивідуальні здібності дитини, налаштовуючи та адаптуючи її до перебування в соціумі. Це обов’язково позитивно відіб’ється на дорослому житті наших вихованців, а саме дозволить швидко адаптуватись до нового оточення, легко влитись у нього, набути друзів та авторитету.

Наш садок досить молодий, але ми вже можемо пишатись тим, що в ньому працюють прогресивні вихователі, психологи та логопеди, які ініціюють власні проекти, постійно навчаються та займаються саморозвитком.

Зовсім нещодавно у нас відбувся другий випуск двох старших груп. Я була дуже зворушена, коли спостерігала, як на випускному святі діти долають внутрішнє хвилювання, ніяковість та сором’язливість. Як вони щиро радіють, коли їм це вдається, і як вони допомагають та підтримують один одного. Прояв їхніх почуттів живий та справжній. На наших очах вони здійснюють свої маленькі подвиги.

Це нас надихає!