Броніслав Чумак: Жодні тренди, що не нестимуть цінності для майбутніх мешканців, не варті уваги

Інновації: Вийди за рамки, і зміни світ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Броніслав Чумак, директор з маркетингу DIM Group

Днями стартують продажі в одному з найцікавіших об’єктів нерухомості, що розташований в Обухівському районі Київської області, — Park Lake City. БІЗНЕС поцікавився конкурентними перевагами та інноваційними рішеннями цього об’єкта.

Які переваги отримає мешканець клубного еко-комплексу Park Lake City?

— Почнімо з того, що це новий формат заміського житла, який справедливо можна назвати справжнім взірцем клубної нерухомості. Такі проекти — поза часом і конкуренцією. Вони завжди будуть позначені знаком якості та користуватимуться високим попитом. Якщо ж переходити до конкретики, то кожен власник квартири в Park Lake City отримує не просто житлову площу у вигляді квадратних метрів, він стає володарем "доданої цінності". По-перше, комплекс розміщений у зеленому передмісті Києва, де є водойма з піщаним пляжем і зонами відпочинку. По-друге, тут передбачені власний дитячий садок і початкова школа, а також інша необхідна для життя інфраструктура. І, по-третє, реалізується концепція "подвір’я без авто", коли закрита територія гарантує безпеку мешканців.

Розкажіть детальніше про рішення щодо безпеки в ЖК.

— У DIM Group ми турбуємось про те, аби невід’ємною складовою життя майбутніх мешканців стали відчуття, що асоціюються з домом. Це приватність та безпека, спокій та затишок. Саме тому в Park Lake City буде реалізовано одразу кілька рішень щодо безпеки. Найперше — територія всього комплексу буде закритою, аби мешканці були впевнені, що не зустрінуть поруч з власним домом випадкового перехожого. На території комплексу та безпосередньо в кожному з будинків знаходитимуться пункти фізичної охорони, а доступ у будинки буде обмежений і можливий лише з карткою мешканця. Обмежений доступ також планується в паркінг, який теж буде “обладнаний” охороною та відеонаглядом 24/7. Окрім того, камери кругового огляду без “сліпих зон” буде встановлено по всій території.

Park Lake City позиціонується як перший в Україні проект ЖК, що був поданий на міжнародну сертифікацію BREEAM (система оцінки екологічності будівлі). Розкажіть про цю систему.

— Головний принцип оцінювання проекту за стандартами BREEAM — комплексна оцінка об’єкта. І “відповідність концепції сталого розвитку” — це не одна окремо взята характеристика об’єкта, а його якість в цілому. Стандарт BREEAM використовується у більш ніж 80 країнах для сертифікації об’єктів житлової та комерційної нерухомості. За ним будівля оцінюється за сукупністю споживчих характеристик. Принцип сертифікації побудований на якісно-кількісній системі оцінки об’єкта, в рамках якої відбувається розподіл балів за такими показниками: енергоефективність та раціональне споживання ресурсів при експлуатації; здоров’я і благополуччя; транспорт; вода; матеріали; відходи; екологія та забруднення.

Park Lake City повністю реалізує принцип дбайливого девелопменту: як на етапі будівництва, так і в процесі експлуатації застосовуватимуться новітні технології, що дозволяють зберегти довкілля. Тобто ви можете бути впевненими: екосистема залишиться недоторканою, а будинки будуть енергоефективними.

Комплекс планується опалювати індивідуальними електрокотлами. Чи будете реалізовувати проекти “зеленої” енергетики?

— Звичайно. Враховуючи, що концепція комплексу базується на ініціативах сталого розвитку та дбайливого ставлення до навколишнього середовища, проектом передбачено використання альтернативних джерел енергії для освітлення місць загального користування, фасадів будинків та реалізацію провідних європейських системних рішень з очищення води, котрі дозволять її повторне використання для поливу зелених насаджень.

Чи плануєте застосовувати рішення “розумний дім”?

— Наразі девелоперським холдингом DIM Group з одним із найбільших операторів комплексних системних рішень Smart Home розробляються пакети індивідуальних рішень, котрі за своїм наповненням зможуть відповідати персональним вимогам кожного окремого мешканця. Що це буде — поки залишається таємницею, але наразі подібних рішень на ринку первинної нерухомості немає, тож ми будемо першими.

У ЖК буде представлено 30 різних варіантів планування квартир. Як в одному ЖК можна розмістити таку кількість варіантів планування?

— На етапі проектування комплексу ми детально проаналізували потреби та ключові вимоги наших клієнтів до майбутніх домівок. Ґрунтуючись на результатах, ми запропонували низку планувальних рішень для людей, а не для рекламних буклетів. Всі вони об’єднані доволі простими задачами: ергономічність, функціональність, практичність. Що означає — жодних коридорів, просторі та затишні вітальні, видові спальні з виходом на терасу та власна лаунж-зона.

Ба більше, на перших поверхах комплексу розташувалися сітіхауси — квартири із зеленим подвір’ям площею 25-100 кв.м. Це гідне поєднання комфорту міської квартири та простору заміського будинку.

Які інноваційні світові тренди з’являтимуться на українському ринку нерухомості?

— Усі без виключення девелопери передусім мають пам’ятати, що вони будують для людей. Відповідно, в людей є певні потреби, побажання та вимоги до майбутнього дому. Жодні тренди, що не несуть хоча б якоїсь цінності для майбутніх мешканців, не варті уваги. Забудовники, які просто множать квадратні метри, застосовують хибну бізнес-стратегію.

DIM Group, у свою чергу, дотримується ключового принципу — Techumanity. Створюючи концепції наших майбутніх комплексів, ми переймаємо світовий досвід колег, але керуємось принципом, що всі тренди та технології мають працювати на людей.

dsdf