“Авіс” агрохолдингу “Авангард” як приклад інновацій

Інновації: Вийди за рамки, і зміни світ
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

У виробництві яєць, на перший погляд, важко вигадати щось нове. Але “Авангард” доводить, що це можливо — агрохолдинг створив інноваційні птахофабрики повного циклу

Сучасне виробництво яєць подібне до високотехнологічної лабораторії. Тут і контроль якості повітря та води для птахів, і корми з чіткою формулою, і спеціальне обладнання для перевірки та сортування яєць. Інкубатори схожі на космічну станцію, де всі парамет­ри (а крім вологості та температури повітря їх ще близько десятка) контро­лює штучний інтелект. Зрештою, закритий цикл птахофабрики — це система, що дозволяє виробляти велику кількість якісних яєць, одночасно турбуючись про природні ресурси і дбаючи про курочок.

До агрохолдингу “Авангард”, який є частиною групи компаній “Укрлендфармінг”, входять 19 птахофабрик, шість комбікормових заводів і дві фабрики з підрощування молодняку. 2003 р. було збудовано дві птахофабрики з сучасним обладнанням — філію “Чорнобаївське” (с.Східне, Херсонська обл.) та “Авіс” (с.Косівщина, Сумська обл.). Міжнародний аудит ці птахофабрики пройшли 2018 р. Він довів, що вони можуть експортувати яйця до країн Європейського Союзу. Також обидві птахофабрики цього року отримали сертифікацію на відповідність стандарту Halal і підтвердили діючий сертифікат ISO 22000:2005. “Авангард” — найбільший український експортер курячих яєць та яєчних продуктів, який постачає продукцію до 40 країн.

Комплексний підхід до ведення бізнесу і турбота про людей та довкілля роблять птахофабрики “Авангард” інноваційними підприємствами.

Люди

Всі працівники птахофабрик регулярно проходять медичні обстеження. На виробництві дотримуються чітких правил, одне з яких: вхід у пташник може бути дозволений лише після душу. Всі працівники мають спецодяг і спецвзуття. Співробітникам птахофабрики заборонено утримувати будь-яку птицю в особистих господарствах. Ці заходи допомагають уникнути перенесення захворювань і роблять роботу на птахофабриці безпечною для людей та птахів.

Птахи

Компанія постійно покращує мікроклімат та умови вирощування птиці. Кури-несучки утримуються в кліткових батареях німецької компанії SALMET зі стрічковою системою прибирання посліду та контрольованою системою життєзабезпечення. Насосна станція в молодняковій зоні дозволяє накопичувати воду та знезаражувати її бактерицидними лампами. Застосовуються індивідуальні схеми вакцинації молодняку птиці, щоб допомогти йому уникнути багатьох хвороб. Кури харчуються кормами, виробленими на власних комбікормових заводах, сертифікованих за системою НАССР, із зерна, вирощеного на землях “Укрлендфармінгу”.

Продукція

Перевірку та сортування яєць виконують яйцесортувальні машини нідерландської фірми МОВА та роботи СР-12. Точність сортування яєць за категоріями — до 0,5 г. Кінцевий продукт вироблений із дотриманням усіх вимог та рекомендацій міжнародного стандарту ISO 22000:2005, що є гарантією повного контролю за всім циклом виробництва.

Сертифікація за стандартом шаріату Halal також свідчить про дотримання високих вимог і дозволяє значно розширювати ринок збуту в мусульманських країнах.

Довкілля

Очисні споруди провідного міжнародного виробника Nijhuis (“Нейхаус”) очищають всі каналізаційні стоки з молоднякової зони та пташників. Спільно з Державним інститутом охорони ґрунтів України компанія розробляє нові методи компостування пташиного посліду, щоб створити безвідходне виробництво. Для знезараження посліду використовується біологічний метод, заснований на принципі природного біохімічного самоочищення завдяки життєдіяльності мікроорганізмів.

Компанія зменшує шкідливий вплив на довкілля шляхом перетворення відходів виробництва на корисні для людини й навколишнього середовища продукти: електроенергію, органічне сухе та органічне рідке добрива. Для цього компанія побудувала біогазовий завод, який виробляє “зелену” електроенергію з відновлюваного джерела — курячого посліду. Така технологія на теренах України була вперше застосована саме агрохолдингом “Авангард” і наразі не має аналогів в країні.