Мікрокредити: недоліки та переваги швидких позик

Promo way
Налаштування
 • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
 • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Напевно кожен мешканець України бачив рекламу мікрофінансових організацій. Вони швидко надають гроші, майже не мають вимог і працюють цілодобово. Більшість позик МФО не перевищує кілька тисяч гривень, які зазвичай беруть до зарплати. Однак є компанії, що надають великі суми на термін більше одного місяця.

В чому відмінність мікрокредитування від банківських позик

Зазвичай у банків ширший спектр фінансових послуг, ніж у МФО, які зосереджені на споживчих кредитах. Головна відмінність між двома кредиторами у обробці заявок.

Для того щоб отримати позику у банку, необхідно зібрати документи, навідатися у відділення в робочий час, а потім чекати рішення кілька годин або навіть днів. Банк перевіряє доходи, кредитну історію, а також безліч параметрів. Зазвичай деталі прийняття рішення по кредиту не розголошуються. Але на те, чи видадуть вам гроші, можуть вплинути навіть сімейний стан та наявність дітей, оскільки існує думка, що сімейні люди більш відповідальні позичальники.

В МФО все набагато простіше:

 1. Клієнт у будь-який час заходить на сайт організації.

 2. Вказує потрібну суму та термін мікропозики.

 3. Заповнює анкету.

 4. Чекає рішення. Автоматична перевірка дає відповідь за лічені хвилини.

 5. Підписує договір.

 6. Отримує кошти на банківську карту.

Вся процедура в середньому займає 15 хвилин. Все, що вам потрібно - це паспорт, ІПН, номер телефону та електронна пошта.

Переваги МФО

Переваги мікрокредитування у мікрофінансових організаціях:

 • Мінімум інформації. Позичальник надає паспортні дані та ІПН. Для безпеки можуть попросити сфотографуватися з паспортом в руках. Не потрібно пред’являти довідку про доходи чи будь-яким чином підтверджувати рівень платоспроможності. Оформлюють мікрокредити без застави і поручителя.

 • Цілодобова робота онлайн. Заявки приймаються щоденно у будь-який час. А гроші можна отримати на картку навіть не виходячи з дому.

 • Швидкий сервіс. У компаніях з автоматичною системою прийняття рішень отримати кредит онлайн можна за кілька хвилин.

 • Широке коло клієнтів. МФО видають гроші пенсіонерам, студентам, безробітним, одиноким матерям, особам з негативною кредитною історією та представникам інших верств населення, яким відмовляють банки.

 • Акційні пропозиції для нових клієнтів. Компанія приваблює споживачів безвідсотковим першим кредитом. У цьому випадку вона заробляє на наступних позиках клієнта або на штрафах, що нараховує у разі виникнення затримок з оплатою.

Негативні моменти МФО

Мікрофінансові компанії часто видають гроші тим категоріям громадян, яких банки оцінюють як неплатоспроможних. Це призводить до високого ризику неповернення кредиту. Щоб якось себе убезпечити від невідповідальних клієнтів і заробити гроші, МФО встановлюють високі відсотки. Виходить швидко, просто, але дорого.

Для середньостатистичного українця недоліки мікрокредитування наступні:

 • висока річна ставка. Навіть якщо щоденно сплачувати 1%, за рік вийде 365%.

 • штрафні санкції. Більшість позичальників не вчитуються в умови договору, в якому зазначаються додаткові комісії за використання кредитних грошей і пені за несвоєчасне повернення коштів;

 • можливість потрапити в боргову яму. Споживачі мікрокредитів іноді так захоплюються кредитуванням, що не помічають, як швидко росте заборгованість. Для погашення одного боргу вони беруть нову позику, яку повертатимуть за рахунок третьої.

Перевага мікропозики полягає в тому, що можна терміново отримати кошти, не докладаючи ніяких зусиль. Втім треба розуміти, що гроші дають під відсотки, і при несвоєчасному поверненні вони зростають набагато швидше. МФО — єдині, хто допомагає тим, кому банки відмовляють в кредитах.