Марія Добік: Завдяки відеорезюме HR економить 40-60 хвилин свого часу

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Марія Добік, CEO MDRecruitment

Як В2В-клієнти можуть використовувати ваш сервіс? До вас приходять, дають список питань, на які має відповісти кандидат, правильно? Потім ви відправляєте клієнту відеоінтерв’ю, і він сам обирає кандидата. Як все відбувається?

— Платформа CVpool унікальна тим, що її можна використовувати самостійно. У клієнтів В2В є можливість в особистому профілі сформувати питання для відеоінтерв’ю, відправити посилання декільком претендентам і далі, отримавши відеовідповіді від кандидатів, оцінити кожного і перенаправити керівнику або переглянути з колегами. Також є можливість прикріпити резюме в профілі кандидата і залишити свої коментарі.

Компанії можуть запрошувати кандидатів зі своєї бази претендентів або створити публічне посилання на відеоспівбесіду до кожної вакансії і розмістити його на своєму сайті або будь-якому job-порталі. Будь-який зацікавлений претендент може самостійно пройти відеоінтерв’ю й відправити запис роботодавцю.

Наскільки ринок і претенденти готові до відеоінтерв’ю замість класичної офлайн-співбесіди? Яка аудиторія претендентів? Молодь відкритіша до такого роду співбесід? Чи є аналітика?

— Ми вже зібрали деяку аналітику і бачимо хорошу тенденцію — претенденти схвалюють такий формат. Четверо з п’яти кандидатів оцінюють CVpool як зручний і цікавий сервіс. Велика частина — це молоді люди, так звані міленіали. Їм комфортно, не виходячи з дому, проходити співбесіду і продовжувати займатися своїми справами, не витрачати час і гроші на особисті зустрічі, не перебудовувати свій графік.

Навіщо компаніям посередник в особі платформи, якщо їхні рекрутери самі можуть затребувати відеорезюме від кандидата? У чому ваша додаткова цінність для клієнта?

— Відеорезюме — це всього лише інша форма подачі резюме, воно не може замінити співбесіду. CVpool, у свою чергу, здатний замінити окремий етап відбору — інтерв’ю, вивільняючи час, який було б витрачено на дорогу, очікування або перенесення зустрічей. Причому як для рекрутера, так і для кандидата.

Наскільки цей метод підбору персоналу ефективніше класичного?

— Завдяки платформі CVpool процес відбору став простіше, зручніше й ефективніше. Відеоінтерв’ю можна переглянути необмежену кількість разів, подивитися записи можна в будь-який час і де завгодно. У вас є можливість охопити максимальну кількість кандидатів за короткий час, адже запрошення на відеоспівбесіду можна відправляти необмеженій кількості кандидатів. Спеціаліст з підбору персоналу економить в середньому 45-60 хвилин свого часу при роботі з відеоінтерв’ю порівняно з класичним підходом.

Хіба не краще, щоб людина перебувала фізично на інтерв’ю, адже в ході співбесіді HR читає і мову тіла, і поведінку кандидата в стресових ситуаціях?

— Всю цю інформацію можна отримати і з CVpool. При проходженні відеоспівбесіди кандидат бачить питання вперше й один раз, перезаписати відеовідповіді неможливо. HR-фахівець складає питання в залежності від того, яку інформацію хоче отримати про кандидата. Також є можливість зменшити стрес-фактор, записавши відеопривітання для претендентів.

Що ви можете сказати про рентабельність такого пошуку? Використання платформи буде обходитися дешевше, ніж підбір звичайними методами?

— Якщо ви самостійно займаєтеся підбором, тоді вам буде вигідно оплачувати використання платформи. Як і будь-яка автоматизація бізнес-процесів, CVpool дозволяє економити робочий час менеджера, а відтак, економити гроші компанії, підвищуючи ефективність інвестицій у персонал.