“Все змінюється — більшість складних задач на фермах виконують розумні машини”

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Євген Кражан, директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку “Київстар”

 — Зараз в агросекторі все більше інноваційних технологій, в тому числі — на базі телекому. Що стало поштовхом до цього процесу й які digital-інструменти для агрогалузі має “Київстар”?

— Дійсно, наразі все змінюються буквально на очах: агровиробники не бажають втрачати врожай або технічний ресурс через застарілі методи ведення господарства. Тому шукають сучасні рішення для вдосконалення технологічних процесів, пов’язаних з логістикою, збутом продукції, роботою з клієнтами. І ми готові давати аграріям такі інструменти.

Найперше, що пропонує “Київстар”, — це мобільний додаток m-Аgri. Він створений для малих фермерів та містить актуальні новини галузі, базу знань, інформацію про погоду, ціни на сільгосппродукцію, курси валют, а також має довідник рослин та шкідників, дозволяє зв’язатися з експертами і з сервісом “Smart-помічник”. Проте m-Аgri може бути корисним і для великих агрогосподарств — як інструмент комунікації з певною громадою: власниками паїв, постачальниками продукції та місцевими спільнотами. Ще один продукт — сервіси m2m (maсhine-to-maсhine), які дозволяють здійснювати контроль за переміщеннями техніки та використанням палива, отримувати дані з датчиків на полях, моніторити показники лічильників тощо. А зараз можливості ще більше розширюються: ми почали розгортати на локаціях клієнтів мережі NB-IoT для включення знач­ної кількості “розумних” пристроїв, що обмінюються між собою великими обсягами даних. Такі мережі не потребують багато енергії і забезпечують високу ступінь захисту інформації.

— Це, радше, для роботи в полях. А як з рішеннями для агроофісів?

— Такі теж є. Наприклад, сервіс швидкого електрон­ного документообігу Star.Docs, з яким можна позбутися зайвих паперів. Він дозволяє створювати, надсилати та отримувати документи за кілька секунд, спільно працювати з ними навіть зі смартфону, коментувати та обговорювати зміст онлайн, зберігати усі файли у безпечному “хмарному” сховищі або на цифровому носії та мати доступ до них 24/7. Тут ще доречно сказати про групову та віддалену роботу у звичних офісних програмах разом з “хмарними” сервісами Office 365. А також про можливості зберігання та резервування даних у DATA-центрах.

Є ще зручний сервіс для віддаленого підписання документів — Mobile ID. Це надійно та безпечно: ЕЦП зберігається прямо на захищеній sim-картці в телефоні. Окрім того, з Mobile ID можна без відві­дування держустанов отримувати від них електрон­ні послуги.

Дуже затребувані сервіси для роботи з клієнтами, зокрема Віртуальна мобільна АТС та СRM-системи. Їх можна підключати як поодинці, так і поєднуючи, щоб не пропустити жодного дзвінка клієнтів, відстежувати дзвінки, контролювати продажі та мати швидкий доступ до історії роботи з клієнтами. До речі, наша Віртуальна мобільна АТС працює і з мобільними, і з фіксованими номерами — це унікальне рішення на телекомунікаційному ринку України.

Окремий акцент — робота з великими даними. BigData-сервіси допомагають бізнесам краще розуміти своїх клієнтів та взаємодіяти з ними. Тут є аналітичні звіти, таргетовані розсилки, визначення місць найкращого розташування точок продажу, скоринги для оцінки платоспроможності клієнтів чи визначення шахраїв.

Агрогалузь активно розвивається, і ми готові цьому допомагати сучасними цифровими рішеннями. Більшість з них базується на інтернет-технологіях, тож я впевнений, що з подальшим розгортанням по всій Україні мережі 4G, чому “Київстар” приділяє дуже велику увагу, інноваційними будуть ставати навіть найвіддаленіші фермерські господарства. Ми їм того щиро бажаємо.