“Хочеться, щоб компанії ставилися до залучення талантів так само відповідально, як вони ставляться до залучення інвестицій”

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Олексій Долгих, керуючий партнер міжнародної компанії з пошуку управлінського персоналу Boyden Global Executive Search

За великим рахунком, бізнес — це ідея, люди, фінанси та час. Це чотири найуніверсальныших параметри, ресурси для будь-якого підприємства. Вочевидь, що бізнес-стратегія найчастіше — це така собі константа. A от у вмілому управлінні людськими ресурсами та фінансами, напевно, і полягає суть менеджменту, суть підприємницт­ва. Саме від цього залежить, буде компанія успішною чи не дуже. Насправді, залучення інвестицій за своєю суттю дуже нагадує залучення талантів. Хочеться, щоб компанії ставилися до залучення талантів так само відповідально, як вони ставляться до залучення інвестицій, щоб певні аспекти успішного залучення фінансових ресурсів можна було брати на озброєння у боротьбі за талановитих співробітників. І тут є чотири важливих моменти.

Перший — підготовка. Зрозуміло, що для залучення й інвестицій, і талантів дуже важливий етап підготовки і ретельного планування. На жаль, слов’янська натура вимагає негайної, миттєвої дії. Розробляти плани на середньострокову та довгострокову перспективу, заздалегідь обдумувати кожен крок — це зовсім не наше. Найчастіше ми починаємо процес залучення інвестицій або талантів без підготовки, керуючись раптовим імпульсом. І, відповідно, отримуємо рівно той результат, який спланували та підготували. Тобто ніякий. Тому хочу підкреслити, що підготовка — це, напевно, половина успіху всього процесу. І коли ви можете виділити час, спокійно спланувати все крок за кроком, вдуматися, то зекономите для себе та оточуючих дуже багато часу та ресурсів.

Другий момент — репутація. Вона однаково важлива й у питаннях пошуку інвестицій, й у процесі залучення талантів. Який зміст талановитий спеціаліст вкладає у поняття “репутація компанії”? Це має бути зрозуміла для нього компанія, надійна, послідовна. Всі ці якості набуваються не за один місяць, і навіть не за один рік. Щоб їх отримати, потрібна довга та кропітка робота. Але вона окупається, адже компаніям з солідною, напрацьованою репутацією набагато легше залучати таланти та інвестиції. З мого досвіду, бізнеси, що успішно знаходять інвестиції, так само успішні й у пошуку управлінського персоналу. Практично не буває так, щоб компанія була успішною в одному, але неуспішною в іншому. Крім впізнаваності компанії та її репутації важливий також імідж її керівництва: бізнес-лідера та його управлінської команди. Ключові кадри йдуть до конкретної команди, до певного лідера у команду. Так само й інвестиції в першу чергу дають саме під команду та бізнес-лідера, а не компанії в цілому.

 

"Мало вміти залучати таланти та інвестиції. Найголовніше — вміло управляти цими цінними ресурсами для досягнення запланованих результатів"

 

Третій важливий момент — наявність стратегії. Завжди потрібно мати чітку і зрозумілу відповідь на запитання “для чого?”. Яка мета чи то залучення інвесторів, чи то пошуку сильних кадрів? На жаль, ми дуже часто стикаємося з тим, що не всі компанії можуть чітко  відповісти на запитання: для чого їм це? що вони не можуть зробити без цього? якої мети їм не вдасться досягти без залучення інвестицій або талантів? Будь-який професіонал має чітко розуміти, для виконання якого завдання його запрошують до тієї чи іншої компанії. Так само і будь-який інвестор теж чекає відповіді на те саме запитання “для чого?”.

І четвертий момент — дуже важливо розуміти, що саме по собі залучення талантів чи інвестицій — це лише початок. Це старт, а не власне мета. Важливо чітко усвідомлювати цей момент. Мало вміти залучати таланти та інвестиції. Найголовніше — вміло управляти цими цінними ресурсами для досягнення запланованих результатів та втілення амбіційних планів.Тому хочу побажати, щоб компанії з такою ж ретельністю та прискіпливістю ставилися до залучення талантів, як вони ставляться до залучення інвестицій. Думаю, що це стане одним з найважливіших факторів їхнього успіху.