Григорій Гришкан, народжений перемагати

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Я вірю, що люди, які подивляться фільм “Інший”, переглянуть свої життєві цінності, зробивши навколишній світ добрішим та кращим. Частина прибутку від прокату піде на допомогу хворим дітям.

Війна скалічила сотні тисяч доль українців. У той же час, цей важкий час для країни дало можливість нашим людям інакше поглянути на проблеми інших, іноді навіть забуваючи про свої. Об'єднавшись, ми часто допомагаємо один одному, реалізовуючи сотні соціальних проектів. Наш герой переміг не тільки війну, він переміг важку хворобу і на кожному етапі життя, Григорій не здається і мріє допомогти іншим. Це гідно поваги. У відповідях Григорія прослизнула фраза, що "державі проект не потрібен ..." — ми не згодні, тому, що Держава — це і є всі ми з вами! Всім нам під силу підтримати його дуже важливий для України проект і віримо, що в підсумку вийде дуже крутий фільм.

 

— Розкажіть трохи про себе.

— Я народився 23 жовтня 1981 р. у маленькому місті Покровськ (колишній Красноармійськ) у Донецькій області. При пологах сталася родова травма — задуха пуповиною. Пологи у мами були дуже важкими, і лікарям знадобилося 25 хвилин, щоб повернути мене до життя. В результаті цього у мене стався крово­вилив у мозок та ураження центральної нервової системи, внас­лідок чого мені був поставлений страшний діагноз — дитячий церебральний параліч (ДЦП). Мої батьки лікували мене по всьому колишньому Радянському Союзу. Перший раз я пішов ногами у Москві після сьомого сеансу акупунктури. Мені тоді було два з половиною роки. До того я навіть сидіти самостійно не міг — лише лежав. По приїзді додому ми повторили цю медичну процедуру, після чого я знову не ходив упродовж наступних півтора року. Остаточно я пішов ногами у 3 роки 10 місяців і 15 днів, на день народження свого батька.

 

— Ви вчилися у звичайній школі?

— Ні. Моє навчання проходило у спеціалізованій школі-інтернаті #5 м. Донецька для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Після закінчення семи класів мої батьки влаштували мене до звичайної масової школи. У 1998 р. на фестивалі “Повір у себе”, де я читав свої авторські вірші, які почав писати з дев’яти років, мене нагородили путівкою до міжнародного табору “Артек”.

Мені завжди подобалися цифри, тому після закінчення школи я зупинив свій вибір на Донецькому економічному технікумі. У 2002 р. я отримав диплом молодшого спеціаліста з фінансів. І тут в моєму житті настав найскладніший період: пошук першого місця роботи. Я не відкрию секрет, якщо скажу, що в більшості випадків українські роботодавці з великою обережністю дивляться на таких людей, як я, як на потенційних працівників, незважаючи на те, що згідно з чинним законодавством 4% від загальної чисельності штату мають складати люди з інвалідністю.

 

— Хто був вашим першим роботодавцем?

— Першим моїм працедавцем став міський водоканал. Оскільки крім цифр мені подобалося працювати на комп’ютері, до закінчення технікуму я вже непогано володів програмами Word та Excel. Тому моя перша посада в трудовій книжці (після запису про закінчення технікуму) називалася “Оператор ПК”. Влаштувавшись на роботу, у 2003 р. я вступив до Донецького національного університету економіки і торгівлі на ту ж спеціальність (на заочне відділення), на третій курс, який закінчив з відзнакою у 2007 р. Після цього мені вдалося знайти роботу економістом відділу постачання у великій дорожньо-будівельній компанії у Донецьку. За деякий час я став державним службовцем, а саме головним державним інспектором відділу погашення недоїмки районної податкової інспекції м. Донецька. Після того як в Донбас прийшла війна, я одразу зрозумів, що це, як то кажуть, всерйоз і надовго, тому почав шукати роботу в Києві. На пошуки пішло рівно півроку. І починаючи з січня 2015 р. я живу і працюю в столиці.

 

— Які у вас зараз плани?

— 10 березня 2016 р. у київському кінотеатрі “Кінопанорама” відбулася прем’єра короткометражної версії художнього психологічного фільму “Другой” (укр. “Інший”), де я виконую головну роль. Основною ідеєю даного фільму було показати суспільству, що людина з обмеженими фізичними можливостями насправді ні в чому не обмежена. Головне — мати бажання бути корисним суспільству. Проект був задуманий як повнометражний. Зараз вже повністю готовий сценарій. У нього планується залучити таких українських кінозірок, як Олексій Горбунов та Наталія Сумська. Бюджет картини становить $100 тис. Державі даний проект не потрібен, тому у мене залишається одна надія — на приватні інвестиції українського бізнесу. Частина прибутку від прокату піде на допомогу хворим дітям. Я вірю, що люди, які подивляться цей фільм, переглянуть свої життєві цінності, зробивши навколишній світ добрішим та кращим.

 

Докладнішу інформацію про Григорія Гришкана можна дізнатися в мережі інтернет та на YouTube.

Всі, хто має намір взяти участь у даному проекті, можуть зв’язатися з Григорієм за тел. +380 (66) 069 03 06