Інвестування — шлях до фінансової незалежності

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Кім Кійосакі (Kim Kiyosaki) є прикладом жінки, якій вдалося, не маючи спеціальної фінансової освіти, збудувати інвестиційну імперію. Перший свій бізнес пані Кійосакі створила 1984р. і відтоді разом з чоловіком Робертом Кійосакі заснувала кілька успішних компаній. Інвестувати пані Кійосакі почала 1989 р. і швидко зрозуміла, що інвестування — це її шлях до фінансової незалежності. Маючи власну історію успіху, вона докладає великих зусиль задля того, щоб жінки облишили свої страхи та почали інвестувати, засновувати власний бізнес та брати під контроль своє фінансове майбутнє. Цього разу Кім Кійосакі поділилася своїми порадами та настановами з українськими жінками

 

Перш ніж перейти до питання, що слід робити жінці, аби взяти відповідальність за фінансовий бік свого життя, я хочу прокоментувати висловлювання, що жінки бояться залишитися без грошей у разі розлучення. Українські жінки не самотні в цьому страху. Дослідження 1000 пар, проведене у Великобританії виявило, що 69% жінок хотіли б негайно розлучитися, якби у них було достатньо коштів на життя. У Швеції таких жінок виявилося 37%. Ні, це не рекомендація жінкам розлучатися. Я хочу показати, як багато жінок зберігають свої невдалі шлюби лише тому, що бояться, що не зможуть забезпечити себе фінансово. І це сумно.

Вихід для таких жінок в тому, щоб почати навчання і розібратися в грошових питаннях. Оволодіти знаннями в галузі фінансів зовсім нескладно, але треба докласти певних зусиль і присвятити цьому певний час. Все це можливо, і особисто я вважала б за краще тимчасове безгрошів’я, ніж перспектива животіти все своє життя.

Світу потрібно більше жінок-лідерів, і для лідерства необхідна сміливість. А сміливість з’являється тоді, коли ти стикаєшся зі своїми страхами віч-на-віч. Якщо ви — лідер у родині, у групі, в країні, ви, з великою імовірністю, опинятиметеся у ситуаціях, де будете дивитися в очі своїм страхам, і це стане перевіркою вашої сміливості й вашої сили. Не можна назвати дії сміливими, якщо вам при цьому не страшно.

Що ж живить наші страхи? Я виявила, що жінки бояться наслідків. Наслідки і результати наших дій майже завжди невизначені, і людська природа змушує нас подумки малювати найгірші варіанти розвитку подій. Ось вам приклад. Моя подруга хотіла інвестувати $25 тис. у нерухомість. Вона знала, що її чоловік буде проти такої інвестиції і це загрожує сваркою. При цьому вона просто панічно боялася сварок і через це втратила три схожі можливості інвестування лише тому, що побоювалася наслідків у вигляді сварки з чоловіком. Зрештою вона вирішила, що готова навіть піти на сварку, щоб здійснити бажану інвестицію. В результаті ніякої сварки не відбулося. Чоловік просто прийняв те, що хотіла зробити його дружина. Зважитися на розмову з чоловіком виявилося дуже просто після того, як вона визначила для себе, що готова до будь-яких наслідків свого рішення, включаючи серйозну сварку. І все це тому, що вона усвідомила, чого насправді хоче.

А ось ще один приклад, цього разу з мого життя! У певний момент, не так багато років тому, коли я зрозуміла, що хочу бути спікером для жінок з питань інвестування та грошей, я усвідомила, що для цього мені потрібно буде виступати публічно перед великими групами людей. Начебто нічого складного, проте ця думка мене лякала до смерті. Борючись з цим страхом, я запитала себе: “Яким може бути найжахливіший наслідок публічного виступу?”. Відповідь була очевидна: публічне приниження. Було б набагато безпечніше стояти десь збоку, але я вирішила, що готова ризикнути бути приниженою публічно заради досягнення своєї мети. Як виявилося, мій жах ніколи не матеріалізувався. Головне — бути внутрішньо готовою прийняти ці наслідки. Це єдине, що дійсно важливо.

Я переконана, що більшість з нас точно знають, що потрібно робити. Питання в тому, чи дістає нам сміливості прийняти можливі наслідки наших дій.

Безумовно, наслідки (уявні чи реальні) будуть різними для різних жінок, проте запропоную деяке узагальнення страхів і наслідків рішень, яких жінки намагаються уникнути:

  • страх сварки з чоловіком або коханою людиною;
  • страх відчужити себе від друзів;
  • страх залишитися без грошей;
  • страх зробити помилку;
  • страх бути самотньою.

До речі, я відчувала всі перелічені страхи. І я не просто вистояла. Саме завдяки тому, що я була готова і хотіла прийняти ті наслідки (а страх набагато гірше самих наслідків), я зараз набагато сильніша, розумніша і щасливіша від того, ким я є у порівнянні з тим, ким я була б, якби дозволила страху взяти гору.

Коли ви відступаєте або кидаєте справу, найсильніше страждає ваша самооцінка. Я це теж проходила. Гадаю, що найсильніше задоволення ми отримуємо тоді, коли повертаємося обличчям до наших страхів і робимо прорив. Ось звідки йде реальне зростання і де народжується щастя.

Запам’ятайте, що одне ваше бажання бути фінансово захищеною й обізнаною в питанні своїх фінансів та інвестицій або почати свій бізнес зовсім не означає, що вам з чоловіком треба розлучитися. Навпаки, інвестування і краще розуміння грошей — це те, що ви можете робити разом. Це насправді ідеальний сценарій: вчитися й рости разом. Ми з чоловіком багато років тому дійшли єдиної думки, що будемо вчитися разом, щоб разом рости.

Багато пар, коли вони старішають, розпадаються, бо в подружжя різні інтереси або різні шляхи розвитку. Ми не хочемо собі такої долі. Те ж стосується й бізнесу: незалежно від того, разом ви в бізнесі чи нарізно, ваша підтримка один одного допоможе зберегти зв’язок між вами.

Докладніше про те, як жінкам набути фінансової незалежності, читайте у жовтневому номері БІЗНЕСа