П'ять причин, чому варто виводити бізнес в онлайн

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Ігор Сироватко, директор департаменту клієнтського сервісу компанії OLX

Кожна десята угода в світі зараз відбувається в інтернеті. Ринок e-commerce вражає своїми обсягами і темпами зростання. Згідно з дослідженнями компанії Statista, лише за 2017 р. обіг світової електронної комерції оцінювався в $1,5 трлн. Найбільшим ринком очікувано став Китай з доходом в $497 млрд, за ним слідують США — $421 млрд і, звичайно, Європа з обігом у $330 млрд.

Ситуація на локальному ринку

Цього року кожен третій інтернет-користувач в Україні купує товари онлайн. В абсолютних цифрах це майже 7 млн осіб. За результатами щомісячного опитування компанії GFK, з жовтня 2017 р. по квітень 2018 р. кількість інтернет-покупців в Україні зросла майже на 500 тис. осіб. Також торік 65% онлайн-споживачів здійснили по 5-20 покупок в інтернеті.

Український ринок електронної комерції активно розвивається. Для порівняння: за прогнозами експертів компанії Statista, зростання на ринках США і Європи поточного року складе 8-9%, тоді як в Україні, за даними Асоціації рітейлерів України, цей показник досягне не менше 30%.

Разом з українським ринком електронної торгівлі розвиваються малі та середні бізнеси. Вихід на маркетплейси для них — логічне й вигідне рішення, щоб ловити хвилю тренду та розширювати свої ритейл-можливості. Розберемося, чому.

Додатковий канал продажів

Наразі основним драйвером e-commerce є маркетплейси — онлайн-майданчики, покликані пов’язати покупця і продавця. Показовою є світова арена, де маркетплейси контролюють більшу частину інтернет-продажів. Так, за підсумками 2017 р. під контролем Amazon опинилися близько 50% ринку електронної комерції США, майданчик Alibaba взагалі “захопив” близько 70% ритейл-ринку в Китаї. Тенденція очевидна — маркетплейси покупці відвідують частіше, ніж власні сайти магазинів. Вона підтверджується цифрами: 55% американців починають пошук товарів саме на Amazon або eBay. В Україні також вважають за краще шукати потрібні речі на пошуковиках, а не конкретних онлайн-вітринах. Українські покупці часто вдаються до запиту “Купити”.

На подібних майданчиках люди можуть торгувати геть усім — від побутової хімії до нерухомості й навіть нематеріальних послуг. Тому для малого й середнього бізнесу практично будь-якого профілю маркетплейси — це додатковий потужний канал онлайн-продажів. Аналітики ОLX зазначають, що до Топ-3 найпопулярніших товарів і послуг входять одяг — 26% угод на платформі, товари для дітей — 17%, побутова техніка й електроніка — 16%.

Масштабуємо свій бізнес

Крім того, географія маркетплейсів необмежена. Розширити аудиторію і знайти покупців ви можете в будь-якому місті, головна умова — доступ до мережі. Український e-commerce дозволяє власникам бізнесів достукатися до будь-якого куточка країни, тим більше що для покупців стало давно очевидним, що навіть найбільші гіпермаркети не можуть запропонувати такий широкий вибір і кращі ціни на товар, як онлайн-майданчики.

Скорочуємо витрати

Не секрет, що виведення бізнесу в інтернет — це ще й економія на оренді великих торговельних площ. Достатньо буде невеликого офісу для обслуговування, а іноді можна зовсім обійтися без нього. Та й поріг входження в онлайн в рази нижчий, ніж в офлайн. Для створення і просування власного сайту знадобляться кошти, а розміщення на маркетплейсах, як правило, коштує дешевше підтримки сайту, при цьому спочатку дає набагато більші охоплення завдяки впізнаваності бренда й доступу для досить широкої аудиторії.

Зі своїм бізнесом ви приходите на майданчик, який забезпечить вам колосальну відвідуваність. Так, на маркетплейс OLX щодня заходять 3 млн активних користувачів. Щоб почати свій бізнес на ресурсі, необхідно зробити всього кілька кроків: зареєструватися, опублікувати своє оголошення та обрати оптимальний пакет розміщень залежно від ваших цілей.

За великим рахунком, маркетплейс для продавців і власників бізнесу — розумний і очевидний вибір для розвитку своєї справи.

Win-win за часом для продавця та покупця

Що стосується часу, то в цьому сенсі бізнес у мережі досить комфортний як для клієнта, так і для продавця. Товар доступний в режимі 24/7 і з будь-якого пристрою, що дозволяє споживачеві зробити замовлення в будь-який зручний момент, а бізнесу — в будь-який момент розмістити новий продукт на маркетплейсі. Багато торговельних майданчиків пропонують одразу кілька доступних варіантів оплати й доставки. Це економить час операції для обох сторін і дає можливість споживачеві отримати позитивний клієнтський досвід.

Продажі йдуть в мобайл

Дослідження компанії GfK показало: частка тих, хто шукає інформацію про товар за допомогою смартфонів, становить 50%.

Великі гравці серед маркетплейсів давно звернули увагу на роль гаджетів в електронній комерції й активно розвивають мобільні версії своїх майданчиків. Так, за даними за квітень поточного року, понад половина споживачів у мережі здійснюють покупки через встановлені додатки.

Резюмуючи, можна сказати, що маркетплейси досить активно розвиваються разом з електронною комерцією. Слідом за ними зростатиме й бізнес, який підлаштується під ринок e-commerce і максимально диверсифікує свої канали продажів.