Чому канадські інвестиції важливіші за азіатські

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Зараз не лише у бізнесі, а й у держуправлінні все частіше використовують терміни “синергетичний ефект” та “конвергентна еволюція”.

Це коли ефективність діяльності зростає в результаті інтеграції, з’єднання дій у єдину систему координат завдяки так званому системному ефекту (емерджентності).

Для України таким синергетичним партнером завжди була Канада. Хоча ми досі слабко використовуємо цю можливість. Інвестиції з Канади можуть стати тим інвестиційним тригером, який так чекають в нас у країні. І ось чому.

Результати дослідження 2018 Country RepTrak, яке проводить Reputation Institute, Канада названа сьомою країною з найкращою репутацією в світі.. Хороша репутація вже зараз дозволяє країні знизити вартість зовнішніх позик. Крім того, як стверджують аналітики, привітність громадян збільшує приплив інвестицій до країни. Так от, Канада за сім років досліджень ніколи не опускалася нижче 2-го місця. У цьому рейтингу репутацію країни визначають за трьома показниками: привабливість середовища, ефективність управління та розвиненість економіки. Найсильніші національні бренди не фокусуються на розвитку лише одного напрямку, а працюють на поліпшення всіх складових. Серед сильних сторін Канади — доброзичливі й привітні люди, безпека життя, природна краса та привабливий спосіб життя. Крім того, Канада неодноразово посідала переможні місця і в інших рейтингах — кращих, найпрогресивніших, найвільніших і найменш корумпованих країн.

Однак таке добре уявлення про Канаду за кордоном було не завжди. Наприкінці 1980-х років одна з британських газет після зимових Олімпійських ігор у Калгарі написала, що Канада виграла б змагання на звання найнуднішої країни з такою ж легкістю, як її спортсмени здобули перемогу у зимових видах спорту. Однак вже 2016 р. ця країна стала головним туристичним напрямком року за версією видавництва Lonely Planet. Позитивне уявлення про країну сприяє бажанню побувати в ній і побачити її на власні очі. За даними авторів дослідження, поліпшення репутації на одну позицію призводить до збільшення потоку туристів на 0,9%, рівня експорту — в середньому на 0,3%. Напередодні 151-ї річниці здобуття Канадою незалежності країна насолоджується моментом та новою глобальною роллю. Це процвітаюча та вільна країна з працюючим урядом, низьким рівнем злочинності та корупції, в найближчих планах якої — ставка на екологічно чисту енергію (вже зараз понад 60% електроенергії країна отримує завдяки вітру та воді). Все це призводить до того, що нудна репутація цієї країни перетворюється

на першокласну. Причому сприйняття країни екстраполюється й на політиків. Наразі кожен другий американець хотів би бачити Джастіна Трюдо президентом США замість Дональда Трампа. Тому мати в стратегічних партнерах Канаду — це престижно та репутабельно.