Зміни вже тут, але чи готовий до них бізнес? Розібратись допоможе КМЕФ

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Юрій Пивоваров, виконавчий директор Київського міжнародного економічного форуму

Буквально нещодавно повернувся з Кремнієвої долини. Найцікавіший парадокс, про який говорять керівники великих компаній та стартапів, полягає в тому, що з’явилась надзвичайно велика кількість проривних технологій, а культура всередині компаній шкодить їхній реалізації. Вирішення цієї проблеми є нагальним не лише для США. Швидкість цих змін стає критично важливою для виживання бізнесу в майбутньому. Саме для ініціювання дискусій про трансформацію, для підготовки українського бізнесу до глобальних світових змін, для напрацювання контактів зі світовими інвесторами і працює команда Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ).

Коли говориш про КМЕФ, то багато хто думає, що наша робота сфокусована на проведенні грандіозної події раз на рік. Але це далеко не так. Київський міжнародний економічний форум працює як платформа пошуку можливостей для бізнесу, який готується до економіки майбутнього. Саме тому ми за останні півроку відвідали Міжнародний інвестиційний форум в Дубаї, були в Кремнієвій долині, провели опитування українських бізнес-лідерів спільно з KPMG та журналом БІЗНЕС.

Незабаром, 26 червня, в Києві відбудеться ще одна подія за участі КМЕФ. Це буде презентація глобального дослідження понад тисячі керівників великих компаній з усього світу від компанії KPMG, CEO Outlook 2018 KPMG International, та результатів опитування провідних бізнесменів України. В рамках презентації будемо вести дискусію на тему “Виклики для лідерів у час великих трансформацій”. Важливо, щоб бізнесмени обговорювали перспективи розвитку та пріоритети, якими мають керуватись керівники компаній зараз, щоб бути готовими до майбутнього. Це і технологічні зміни, і кібербезпека, і регуляторні ризики. Тим більше що нещодавні угоди великих корпорацій з українськими партнерами додатково підживлюють інтерес до України. Йдеться про вихід на ринок таких глобальних “монстрів”, як DP World з ОАЕ та Acciona Energy з Іспанії. Коли в країні вперше з’являються такі компанії, це спрацьовує як “маяк” для всього світу. Тим більше що вони прийшли з планами не на два-три роки. Наприклад, виконавчий директор Acciona Energy заявив, що їхня співпраця з українською UDP Renewables щодо розбудови сонячних та вітрових електростанцій розрахована на 50 років наперед.

До речі, представники обох компаній, DP World та Acciona Energy, будуть присутні на V Київському міжнародному економічному форумі в жовтні цього року. Саме там вони поділяться інсайтами, в чому вони вбачають ключовий потенціал українського ринку, та планами щодо розширення бізнесу.

Ювілейний КМЕФ проходитиме під гаслом “Creating the Future in a Hi-Tech World” (“Створюючи майбутнє у високотехнологічному світі”). Ця тема цікавить весь бізнес. Адже, з одного боку, виникають все більш проривні інновації. З іншого боку, навіть новатори бояться змін, які несуть нові технології. Найбільша загроза ось у чому: щоб встигати за змінами, потрібно змінювати культуру та структуру компанії. Багато керівників усвідомлюють, що деякі технологічні зміни становлять загрозу власне їхньому ключовому бізнесу. І в них не підіймається рука ламати усталений механізм. Тому деякі компанії залучають для втілення змін зовнішні команди, оскільки включення новаторів у команду може як бути руйнівним для компанії, так і поховати інноваційну ідею в бюрократичних механізмах корпорації.

Це лише один з глобальних викликів, які висвітлюватимуться спікерами світового рівня на КМЕФ у жовтні. Учасники також говоритимуть про роль технологій в конкурентоспроможності компаній та країн, про актуальне (завдяки Дональду Трампу) протиріччя “глобалізація vs. протекціонізм”, про вплив штучного інтелекту, про інфраструктурні зміни. До речі, КМЕФ відвідають представники не лише світового й українського бізнесу, але й провідних навчальних інституцій світу, зокрема Каліфорнійського університету в Берклі та Массачусетського технологічного інституту. Також команда врахувала досвід минулого року: ми втричі збільшимо площу виставкової зони. Ще відбуватиметься “артхакатон”, де художники створюватимуть картини, анімацію та інший контент, надихаючись темами Форуму.

Особливість КМЕФ у тому, що крім обговорення світових трендів кожен учасник знайде для себе нові ідеї, нові контакти та нові можливості. Зі свого досвіду скажу, що це єдиний захід, де депутати та міністри слухають та беруть участь в дискусіях, а не виголошують монологи та йдуть геть. Проте наголошую: до власне Форуму ще майже чотири місяці, а ми постійно працюємо як “платформа можливостей”. Обговорювати трансформаційні виклики технологій і готувати свої компанії до змін треба вже зараз. Це і відбуватиметься під час дискусії “Виклики для лідерів у час великих трансформацій”.