“Ми плануємо і надалі активно нарощувати портфель і збільшувати свою частку на ринку”

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Олександр Матюшенко, директор департаменту корпоративного бізнесу банку “Південний"

— Яка динаміка корпоративного кредитного портфеля банку за підсумками 2017 р. та I кварталу 2018 р.?

 — Динаміка зростання позитивна. Банк активно нарощує кредитування. Так, за минулий рік кредитний портфель юридичних осіб банку збільшився на 2537 млн грн., або на 17,4%, у порівнянні з показником 2016 р., і становив 17 121 млн грн. У I кварталі поточного року зростання тривало, і портфель збільшився на 804 млн грн. Успіхи I кварталу пов’язані з реалізацією проектів, розпочатих ще в IV кварталі минулого року, з активним лізинговим фінансуванням логістичних і трейдингових компаній на придбання зерновозів і піввагонів, а також з фінансуванням поточної діяльності виробничих компаній, кредитуванням дорожніх будівельників на придбання основних засобів і поповнення оборотного капіталу. Щодо фінансування підприємств сектора АПК й учасників ринку нафтопродуктів, то в I кварталі розміщено близько 150 млн грн.

 — Завдяки чому банк продемонстрував такі результати минулого року?

 — Ми дійсно добре попрацювали 2017 р. — з орієнтацією і на споживача, і на внутрішні процеси. Банк посилився по низці напрямків.

 По-перше, це внутрішня реорганізація. Ми посилили функцію продажів: повноцінно залучили в продажі керівників регіональних відділень, створили центр продажів та підвищили активність команди клієнтських менеджерів. Також зміцнили напрямок підтримки продажів завдяки розвитку центру обробки даних, продуктового офісу в новому форматі.

 По-друге, ми використовували переваги нашої глибокої галузевої експертизи і знання клієнтів. Завдяки такому підходу нам вдається досить точно оцінювати ризики і потенціал бізнесу. У нас дуже низький рівень NPL в банку — близько 4% (за МСФО). Ми не керуємося штампами та стереотипами щодо тих чи інших галузей. Для нас важливий реальний потенціал бізнесу, кредитоспроможність і репутація.

 По-третє, ми вдосконалили наше ціноутворення і продукти. Правильно оцінюючи клієнта, ми можемо пропонувати йому вигідну вартість послуг, прозорість, чесність умов.

 Торік в сегменті корпоративного бізнесу (та й в цілому) банк стратегічно зорієнтувався переважно на збільшення частки на ринку, десь жертвуючи миттєвою прибутковістю, але виграючи в абсолютному вираженні завдяки масштабам проникнення на ринок.

 Крім того, ми почали краще використовувати потенціал галузей та регіонів, в яких раніше недостатньо реалізовували свої можливості. Так, запустили казначейські кредитні продукти, програму фінансування будівництва та модернізації елеваторів, сервіс цілодобових платежів, вдосконалили сервіси в інтернет-банкінгу. Також вже працюють такі продукти хеджування валютних ризиків, як форвардні операції купівлі-продажу валюти і купівляпродаж валютних ОВДП.

 — Хто зараз є найперспективнішим клієнтом у корпоративному сегменті?

 — Сегмент АПК для нашого банку є одним з пріоритетних напрямків фінансування. Саме тому в даному сегменті зосереджений найбільший кредитний портфель банку: так, на 01.01.18 р. кредитний портфель юридичних осіб склав близько 17 млрд грн. в еквіваленті, а портфель напрямку АПК — не менше 40% загального кредитного портфеля банку. Також дуже привабливими для банку є паливно-енергетичний сектор, в якому ми в значній мірі досягли успіху, харчова, легка промисловість, фармацевтична галузь, переробка.

 — Які плани на поточний рік, очікування щодо умов кредитування корпоративних клієнтів?

 — Цього року ми плануємо активно нарощувати портфель і збільшувати частку на ринку. В планах влітку запустити ексклюзивний продукт — передекспортне фінансування для виробників і зернотрейдерів. Будемо фінансувати компанії під заставу зерна на портових (в перспективі і на лінійних) елеваторах. Ми вже запустили фінансування газовиків під такий вид забезпечення, як газ в сховищі. Активно готуємося до відкриття в 2019 р. енергоринку.