Щастя як інструмент бізнесу

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Велику частину часу людство проводить на роботі. Не лише в Україні, але й в Європі багато хто змушений працювати після 65 років

А середній європеєць, який працює на повну ставку, трудиться 47 годин на тиждень. Тобто мова йде про шість робочих днів, втиснутих у п’ятиденний тиждень. Але важливо інше: весь цей час багато хто з нас не просто хоче заробляти на життя, а й шукає можливості для особистого зростання і щастя.

Саме ця причина змусила багато компаній замислитися про пошук секретів щастя. Що конкретно приносить людям щастя на роботі і в бізнесі? Визнання? Справедлива винагорода і пільги? Хороший керівник? Кар’єрне зростання? Навчання і нетворкінг? Чітке розуміння цілей і місії? Про все це замислюються власники, топ- менеджери і фахівці з розвитку персоналу. Точно такі ж питання ставлять собі люди, коли обирають між двома пропозиціями про роботу. Піти в компанію А, де оплата буде вище, або в компанію Б, яка зайнята дуже важливою справою, але платить менше? А чи може атмосфера сім’ї дати очікуване збільшення вартості бізнесу?

Питання в тому, що раніше найголовнішими в компаніях були гроші і hard skills. Зараз, під час глобалізації, доступ до фінансових ресурсів спростився. Звичайно, має значення його вартість, але і це не перешкода. Практично всі технології купуються і з кожним роком дешевшають. І, нарешті, все менш важливо, якими професійними або управлінськими якостями володіє людина. Зараз на перше місце з точки зору конкурентоспроможності виходять soft skills і культура щастя. Лідер стає головним зі щастя. В організації неможливо виховати ніяку іншу культуру, крім тієї, яка є у лідера. Принцип “робити, як я говорю” більше не працює, працює принцип “робити, як я”. І ще одна важлива функція сучасного лідера: більшу частину свого часу він займається управлінням талантами. З кожним роком складність бізнесу і кількість прийнятих рішень зростають. Ми все більше намагаємося створювати системи, пов’язані з автоматизацією простих рішень, залишаючи людям лише найскладніші завдання. Роль лідера зміщується від прийняття конкретних бізнес-рішень до створення в організації клімату і системи підбору і виховання людей. Ці зміни явно відбулися за останні 10 років і зараз все частіше проявляються в українських компаніях.