Бос у спідниці

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Анна Пархоменко, партнер, керівник галузевої практики фінансового сектора компанії KPMG в Україні

Торік Україна посіла 61-е місце зі 144 країн у Глобальному рейтингу гендерної рівності, який був створений під егідою Світового економічного форуму. Рейтинг демонструє рівень залучення жінок до економіки, політики, освіти та охорони здоров’я.

Що відбувається в Україні

За підсумками цього рейтингу KPMG в Україні ініціювала власне дослідження “Працюючі жінки в Україні”, в якому взяли участь 324 респонденти з різних галузей економіки. За результатами цього опитування з’ясувалося, що 54% жінок в Україні все ще впевнені у тому, що отримують меншу заробітну плату через гендерний фактор. Лише три роки тому за результатами аналогічного дослідження таких жінок було 46%.

Наш досвід свідчить, що, навіть маючи такі самі компетенції, досвід, освіту, що й чоловіки, жінки рідше відчувають упевненість у перспективах своєї кар’єри і тому рідше знаходяться на топ-щаблях. Правило “Чоловікові дають підвищення за майбутні досягнення, а жінці — за доведену ефективність у минулому” все ще працює в Україні.

Крім необхідних інституційних змін, які має здійснити країна для забезпечення гендерної рівності, ініціативу слід проявляти і самим жінкам. Згідно з дослідженням KPMG в Україні найзатребуванішими якостями для побудови успішної кар’єри є критичне мислення, впевненість у собі, лідерські якості, вміння вести переговори, розвинений емоційний інтелект, уміння приймати рішення з урахуванням аналізу даних і використання нових технологій.

“54% жінок в Україні впевнені у тому, що отримують меншу заробітну плату через гендерний фактор. Лише три роки тому за результатами аналогічного дослідження таких жінок було 46%”

За інших рівних умов

В цілому, цими навичками в однаковій мірі володіють як чоловіки, так і жінки. Проблема полягає в тому, що представниці жіночої статі менш наполегливі й амбітні. Проте у певних ситуаціях жінка завдяки своїм природним якостям може бути ефективнішим керівником, ніж чоловік.

Уміння емоційно відчувати підлеглих і підбирати індивідуальний підхід допомагає в залагодженні конфліктів у колективі, створенні персональної карти розвитку підлеглих, а також сприяє руху колективу до загальних корпоративних цілей. Незважаючи на свою емоційність, жінки схильні приймати зваженіші рішення, застосовувати продуманіший підхід. Єдине, чого не вистачає жінкам, — це вміння демонструвати свої досягнення і заслуги.

Поради для жіночої кар’єри

Успішна жіноча кар’єра залежить не лише від політики компанії, умов, які створює роботодавець, але і від дій самої жінки.

 Проявляйте ініціативу і беріть на себе відповідальність. Так ви зможете розкрити роботодавцю свої сильні якості.

 Умійте говорити “ні” колегам. Це дозволить не завантажувати себе непотрібними завданнями.

 Займайтеся самоосвітою. З лідерськими якостями, як і з емоційним інтелектом, не народжуються. Їх необхідно розвивати.

 Створюйте своє коло однодумців на роботі та розвивайте ділові контакти за межами компанії. Відвідуйте ділові заходи.

 Ставте кар’єрні цілі і не соромтеся обговорювати їх з безпосереднім керівником. Ваш начальник повинен розуміти ваші амбіції.

 Делегуйте повноваження. Це дозволить вам, з одного боку, мотивувати команду, а з іншого — звільнити час для рішення стратегічно важливіших завдань.