Мами і дружини часто роблять для світової економіки більше за чоловіків

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

За більшістю рішень при покупці споживчих товарів і за багатьма управлінськими рішеннями стоять саме жінки

Канцлер Німеччини і голова МВФ — жінки. General Motors та IBM управляють жінки. 60% випускників університетів у всьому світі — жінки. Глобально з усіх працюючих у світі 40% — жінки. Але при цьому вони обіймають лише 24% вищих керівних постів. Цей показник залишається практично незмінним протягом останнього десятиліття. Серед генеральних директорів компаній, що входять до фондового індексу S&P 500, на жінок припадає лише 5%.

В Україні жінок в більшості сфер бізнесу, особливо на високих посадах, поки також небагато. Але компанії, якими вони управляють, набагато швидше долають кризи. Також жінки-керівники забезпечують успішне і стабільне функціонування організацій. Компанії з гендерно-збалансованим керівним складом перевершують ті, в яких керують однорідні групи. Поки скептики будуть ще протягом десятиліть чинити опір цим тенденціям і вимагати пояснити причини і наслідки, кращі лідери очолюють рух.

Напередодні жіночого свята ми підготували проект “50 найуспішніших бізнес-леді країни”. Усі вони працюють в різних сегментах економіки, при цьому їхні компанії або є абсолютними лідерами, або входять в їх число. Для цього їм довелося бути набагато наполегливішими й сміливішими. Всі вони зосереджуються на тому, де відбувається зміна, — на передовій. До речі, саме нашим героїням вдалося сформувати навколо себе гендерно-збалансовані успішні компанії.

Жінки часто можуть змінити філософію всього бізнесу, навіть не перебуваючи на вершині менеджменту, або просто надихнути на це. Якось в одному інтерв’ю Блейк Майкоскі, засновник TOMS, розповідав, як за шість років з моменту заснування TOMS виросла зі стартапу до міжнародної компанії з річним прибутком понад $300 млн. Просто одного разу в Буенос-Айресі він познайомився з жінкою, яка працювала на некомерційну організацію, що забезпечувала взуттям дітей в бідних сільських районах. Вона запросила його в поїздку, яка перевернула весь його бізнес. Він міг повернутися додому і зібрати по друзях непотрібне взуття або пожертвувати цим людям грошей, але Блейк організував бізнес за принципом “пара за пару”: скільки взуття продали, стільки й подаруємо дітям — Shoes for Tomorrow (“Взуття заради завтрашнього дня”), згодом назва скоротилася до Tomorrow’s Shoes і, нарешті, до TOMS, щоб її можна було вмістити на ярличку, вшитому у взуття. Протягом останніх п’яти років щорічне зростання TOMS становить 300%. Модель “пара за пару”, колись відкинута бізнесменами- традиціоналістами як мила, але фінансово неспроможна, виявилася успішною, і зараз компанія розповсюдила її на окуляри: дарувати людям за кожну продану пару або окуляри, або медичні послуги з відновлення зору.

Таких прикладів безліч і в Україні. Навіть в нашому списку є такі приклади. Зі святом вас, наші дорогі жінки. Надихайте нас!