Продовжуйте працювати, поки будуєте свою мрію

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Річард Бренсон, засновник корпорації Virgin Group

Для мільйонів людей найбільшою перешкодою для початку бізнесу стає зовсім не відсутність ресурсів, підтримки чи наставництва. Їм заважає нездатність покинути основну роботу, щоб витрачати час на розробку власного задуму. Через узяті на себе зобов’язання, рахунки, що потрібно сплачувати, написання заяви про звільнення стає недосяжною розкішшю.

Але те, що ви не можете покинути роботу, не повинно означати необхідність відмовитися від своєї мрії. Навпаки, перше має доповнити друге. Багато найуспішніших світових компаній починалися як побічні проекти, над якими їхні засновники працювали вечорами або у вихідні, щоб втілити ідеї у реальність. Virgin Group — найперший приклад. Усі наші компанії починали розвиватися у той час, коли ми працювали над чимось іншим.

На самому початку Virgin Records був стороннім проектом, частиною програми “Student Magazine”. Ми продавали аудіозаписи поштою, попередньо розмістивши рекламу у журналі. Той факт, що це була понаднормова робота, нас зовсім не хвилював, оскільки ми були повністю захоплені музикою.

Пристрасть — це ключ до “жонглювання” роботою та власним бізнесом. Якщо ви робите те, що любите, і любите те, що ви робите, ви, швидше за все, будете успішним.

Власна авіакомпанія теж була побічним проектом, який виник під час розвитку Virgin Records. Одного разу, після того як мій рейс скасували, я розгледів цю нішу ринку. З пристрасним бажанням змінити авіаційну галузь ми почали з одного літака і наполегливо працювали над тим, щоб Virgin Atlantic доросла до міжнародного перевізника. Ми зрештою змушені були продати Virgin Records, щоб зосередитись на Virgin Atlantic, але лише після того, як впевнилися, що для нашої авіакомпанії є ринок.

Ми завжди починали новий бізнес, працюючи над існуючим, тому що у бізнесі дуже важливо обмежувати ризики. Підприємництво за своєю природою є неймовірно ризикованим покликанням. Тож вісім із десяти стартапів провалюються протягом перших 18 місяців існування. Отже, якщо вам доведеться покинути роботу, щоб розвивати нову ідею, це може відкрити для вас “можливості” провалу на багатьох рівнях.

“Ті, хто впроваджує та планує розвивати свою ідею, залишаючись на постійній роботі, більше упевнені у здатності керувати власними грошима та часом”

У Virgin StartUp ми бачили переваги, що виникають, коли ви запускаєте бізнес, не полишаючи роботи. Як партнер урядової програми з кредитування стартапів, ми надаємо молодим підприємцям доступ до позик. Виявилося, що ті, хто впроваджує та планує розвивати свою ідею, залишаючись на постійній роботі, більше упевнені у здатності керувати власними грошима та часом. У них немає потреби, щоб новий бізнес одразу став достатньо прибутковим. Тому вони мають трохи простору та часу для того, щоб їхня ідея принесла плоди. Працюючи, вони можуть продовжувати свій кредит та рухатися далі.

Запуск бізнесу без звільнення також може позитивно вплинути на вашу основну роботу. Щоб створити власну справу, треба стати “майстром на всі руки”. На початку потрібно одночасно бути головним маркетологом, операціоністом, директором з розвитку бізнесу та технологій. Я мав, принаймні, десять посад у “Student Magazine”, які змінював залежно від співрозмовника. Працюючи одночасно у стількох областях, ви маєте можливість швидко навчатися і постійно удосконалювати свої навички, що, без сумніву, зробить вас кращим працівником і кращим підприємцем.

У Virgin ми закликаємо співробітників працювати над проектами у вільний час. Це один з найкращих способів для персоналу отримати додаткову підготовку та знання. У перший рік управління Virgin я, безумовно, дізнався більше, ніж за 16 років навчання.