Як успішно експортувати до регіону GCC

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Святослав Дубина, керівник проектів Ukraine Business Hub в країнах GCC

Досліджуючи та аналізуючи ринки різних країн, ми в Ukraine Business Hub переконались, що світова спільнота з великим інтересом дивиться на Україну і в наших силах зробити цей інтерес предметним та взаємовигідним.

Хочу звернути увагу українських виробників на такий стратегічно важливий для нас ринок збуту, як країни Арабської співдружності (GCC). Серед них — Катар, Кувейт, Бахрейн, Оман, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) та Королівство Саудівська Аравія (КСА).

Цей ринок дуже імпортозалежний, і він постійно зростає. Тут зосереджені великі фінансові ресурси, що інвестуються в різні сфери економіки. Так, реалізація товарів та послуг у регіоні GCC — справа не з легких, але таке партнерство відкриває великі можливості для українських експортерів.

Уточню: для надійних та порядних експортерів із бездоганною репутацією! Адже саме це відіграє вирішальне значення у виборі торговельних партнерів та постачальників сировини й послуг для представників бізнесу країн цього регіону.

Ложка дьогтю у “східній казці”

Цього року Ukraine Business Hub відвідав Оман — самобутню, мальовничу, привітну країну, яка позиціонується як Швейцарія в Арабському світі. Жителі Оману миролюбні, відкриті та гостинні. І це дійсно відчувається — у ставленні як один до одного, так і до гостей султанату.

Країна має найстарішу історію у цьому регіоні і зберегла свою культуру та самобутність ще з часів Сіндбада-мореплавця. Місцеві підприємці не приховують своєї зацікавленості в українській продукції, але діалог про партнерство спочатку якось не складався.

В усіх державних установах та приватних компаніях постійно нас переслідувала ода і та ж історія. В 2012 р. один український бізнесмен запропонував інвестувати кошти у ф’ючерсний контракт з постачання до Оману з України зерна і надав для цього всі відповідні документи.

Суверенний фонд Оману виділив $45 млн, але контракт з українського боку не було виконано! Після цього на державному рівні було прийнято рішення про обмеження бізнес-стосунків з Україною. До речі, Україна і досі має обмежені дипломатичні стосунки та, відповідно, не має свого посольства в Омані.

Правильна експортна стратегія — запорука успіху в GCC

Налагоджувати ділові стосунки та демонструвати інший, позитивний бік України, нам доведеться заново. Це стане можливим лише за допомогою “білого” українського бізнесу, який створив себе сам, створив робочі місця та прагне розвивати свою галузь на світовому ринку.

Аби налагодити довгострокову й успішну роботу в країнах Арабської співдружності, українському підприємцю необхідно запевнити тамтешній бізнес у своїй надійності як партнера.

Саме для цього було започатковано проект Ukraine Business Hub. Основна його ідея — презентація світові українського бізнесу, який вже має бездоганну репутацію в Україні.

Перші кроки було зроблено на Щорічному інвестиційному форумі в Дубаї (Annual Investment Meeting; AIM), куди у квітні вирушила єдина команда з 50 українських підприємців.

Завдяки спільним зусиллям та кропіткій роботі представників Української Бізнес Асоціації спікерами дискусійної панелі “Презентація країни” виступили найвизначніші бізнесмени України, власники успішних компаній.

Після потужної презентації репутаційного бізнесу серед інвесторів зі 140 країн охочих зустрітися з українцями виявилося багато. Ukraine Business Hub помітно виділявся у Світовому торговому центрі. До речі, першими український стенд відвідала делегація саме з Оману.

Реакція світової бізнес-спільноти на Україну під час AIM надихнула на створення цілої експортної стратегії виходу українських компаній на ринок країн Арабської співдружності. І вже є результати: у вересні між Ukraine Business Hub та Ciclone Group (Оман) підписано Меморандум співробітництва та взаємодії у рамках реалізації проекту “Ukraine Business Hub”.

Наші партнери з султанату довіряють нам, тому ми з усією відповідальністю підходимо до підбору для них партнерів з України. Першою з української сторони стала компанія з бездоганною репутацією ОККО Agrotrade.

Паралельно готуємося до наступного AIM, що відбудеться 9-11 квітня 2018 р. Я переконаний, що завдяки таким майданчикам з’являються нові можливості та домовленості для двосторонньої співпраці й успішних бізнес-відносин на нових ринках.

А ми, з боку Ukraine Business Hub, сприятимемо тому, щоб українські підприємці вдало скористалися унікальним шансом і освоїли величезний експортний потенціал Арабського світу.