Експорт репутації українського бізнесу

Персоналії
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Олексій Чуєв, співінвестор БІЗНЕС 100

 Ми живемо в епоху репутаційної економіки, коли хто ви і як досягаєте результату часто важливіше за сам продукт. Згідно з результатами дослідження 2017 Country RepTrak цього року Україна посіла 45-е місце за рівнем репутації, продемонструвавши невеликий прогрес у порівнянні з минулим роком.

Висока репутація важлива і для країн, і для бізнесу. За даними Reputation Institute, понад 75% ринкової вартості компанії складають нематеріальні активи, найцінніший з яких — репутація. Її підвищення на 1% призводить до збільшення вартості організації на 3%.

А через публічний скандал вона може втратити третину своєї ціни. Зростання репутації міста на п’ять пунктів (RepTrak) збільшує бажання туристів його відвідати на 7,2%.


Компаніям важливо усвідомлювати цінність свого репутаційного капіталу, розуміти його сутність та вміти ним керувати. Однак не всім до снаги перетворити свій репутаційний капітал у додаткові вигоди. Допомогти їм — одне з наших завдань.

Зарплати в “конвертах”, тіньові оборудки, силові методи вирішення питань стали нормою для нашої країни та загальмували її розвиток на десятиліття.

Але в Україні працюють сот­ні компаній, які можуть формувати позитивний образ країни за кордоном і залучати великі інвестиції. Це організації, які використовують цивілізовані, “білі” схеми управління бізнесом і є рушієм подальшого економічного зростання.

Реалізація цілей щодо формування високої репутації бізнесу всередині країни та за її межами можлива лише за умови використання власного ефективного комунікаційного інструмента.

План .Б

Зараз ви тримаєте в руках новий номер журналу БІЗНЕС, який відзначає 25-річний ювілей. Виданню, яке на початку 1990-х років стало голов­ним джерелом ділової інформації, знову доведеться відіграти важливу роль у розвитку українського бізнесу.

Ми представляємо проект оновленого ділового тижневика, в якому пропонуємо вам стати одним із пов­ноправних співінвесторів. Знайомий усім журнал перетворюється на майданчик взаємодії для бізнесу.

Головна мета створення нової ділової екосистеми — відновлення довіри до українського підприємця та використання його провідної ролі у формуванні позитивної репутації України і ділового співтовариства за кордоном. Ми готові продемонструвати діловому співтовариству, що чесним бути вигідно.

Оновлений тижневик має стати ефективним інструментом побудови системи комунікацій всередині бізнес-спільноти України та спільного вирішення актуальних завдань.

Новий БІЗНЕС — це реалізація і моєї мрії, яку я плекав 15 років. Всі проекти, які я створював або якими керував, були прямо пов’язані з її втіленням. Засновуючи в 2005 р. агентство Speak Up, ми прагнули створити майданчик для обміну досвідом та впровадження ідей прозорого ведення бізнесу.

Важливими подіями для вітчизняного ділового співтовариства стали організовані нами візити в Україну представників Лондонської фондової біржі, провідної консалтингової компанії в галузі репутаційного менеджменту Reputation Institute та керівництва популярного ділового видання “The Wall Street Journal”.

У середині 2000-х років ми заснували компанію Reputation Capital Group з метою впровадження в українських компаніях прогресивних методів репутаційного менеджменту. Таким чином, проект оновлення журналу БІЗНЕС поєднав увесь мій поперед­ній досвід в різних напрямках діяльності.

Співпраця заради майбутнього

Але досягнення таких масштабних цілей можливе лише за умови створення ефективної системи взаємодії у бізнес-співтоваристві. Новий БІЗНЕС на 70% буде належати саме підприємцям, які ведуть свою діяльність прозоро та готові до спільного вирішення поставлених завдань. Це унікальний для України досвід спільного володіння виданням.

Кого ми запрошуємо до участі в проекті? Всі співінвестори видання повинні задовольняти трьом критеріям: вести бізнес прозоро, брати участь у соціальних ініціативах та бути готовими інвестувати у майбутнє України.

У квітні 2017 р. ми представили перший англомовний номер БІЗНЕСу, приурочений до Щорічного інвестиційного форуму в м.Дубаї (ОАЕ), в кому брали участь представники українського бізнесу. Завдяки цьому про наших провідних підприємців дізналися близько 10 тис. читачів з різних країн.

У березні наступного року буде підготовлено спеціальний випуск видання англійською мовою “Ukrainian Top Exporters 2018”, який прочитають 5 тис. VIP-гостей цього Форуму. Таким чином ми прагнемо відкрити світу реальну, активну, націлену на майбутнє Україну.

Кілька важливих подій ми організували разом з Європейським банком реконструкції та розвитку. Станом на 1 грудня 2018 р. заплановано проведення міжнародного інвестиційного форуму, який пройде в Києві за підтримки “Financial Times”.

Одним з ключових етапів нашого проекту є участь у Всесвітній виставці Expo 2020 Dubai. Ця подія має стати “трампліном” для українського бізнесу та можливістю голосно заявити про себе на міжнародній арені. До моменту його проведення ми плануємо об’єднати нашою метою понад тисячу українських компаній.

p 15Наш марафон

Одним з найефективніших проектів, спрямованих на зміцнення репутації країни та поліпшення бізнес-клімату, став Репутаційний клуб Іспанії (Foro de Reputación Corporativa), що об’єднав найбільші місцеві корпорації.

У листопаді 2002 р. його організували Grupo AGBAR, BBVA, Repsol YPF, Telefónica та інші компанії, чия сукупна капіталізація перевищувала 60% обсягу Мадридської фондової біржі.

Діяльність Клубу допомогла Іспанії в 2017 р. посісти 13-е місце в рейтингу країн з найвищою репутацією та досягти рекордного туристичного потоку — 83 млн гостей.

Об’єднання зусиль провідних компаній та підтримка керівництва країни дозволили найменшій цент­ральноамериканській державі — Сальвадору — в стислі терміни залучити $2,6 млрд іноземних інвестицій та забезпечити економіці стабільний розвиток.

Масштабна комунікаційна кампанія “El Salvador Works!” (“Сальвадор працює!”), проведена за активної участі місцевого бізнесу, дозволила кардинально змінити ставлення до держави у світі, поліпшити бізнес-клімат та створити 25 тис. нових робочих місць.

Унікальний проект з об’єднання сил провідних бізнес-лідерів для впровадження нових підходів до реалізації соціальної активності належить Річарду Бренсону.

Два роки тому відомий підприємець створив B Team — команду, до якої увійшли 19 авторитетних бізнесменів і громадських діячів. Очікується, що до 2020 р. до ініціативи приєднаються 1 млн підприємців, які прагнуть не тільки отримання прибутку, а й поліпшення навколишнього світу.

Наш “План .Б” — це план БІЗНЕСу, спрямований на забезпечення взає­модії в діловому середовищі. Це територія, де “білий” бізнес можна виміряти реальними можливостями і  прибутком.

Для нас проект БІЗНЕС — це лише початок довгого шляху, в кінці якого — міжнародне визнання українського бізнесу, досягнення нової якості взаємодії із зарубіжними партнерами, зміцнення єдино правильної системи прозорого і відкритого ведення ділової активності.

Саме тому ми вирішили оголосити 1 грудня Днем “білого” бізнесу України.

Активна участь у проекті дозволяє збільшити вплив у діловому середовищі, отримати можливість захисту своєї справи та придбати ефективний канал комунікацій.

Переконаний, що, лише об’єднавши зусилля, ми зможемо продемонструвати провідну роль “білого” бізнесу в Україні та за кордоном, реалізувати накопичений потенціал для забезпечення сталого розвитку.