Вівторок, 16 квітня 2019 10:23

Порошенко і Данилюк зчепилися через "ПриватБанк"

Президент  України Петро Порошенко і колишній міністр фінансів Олександр Данилюк публічно посперечалися щодо питання націоналізації "ПриватБанку".

 Словесна перепалка сталася в ефірі телеканалу ICTV, інформує БІЗНЕС.

Зокрема, під час виступу Порошенко припустив, що у Данилюка може бути конфлікт інтересів, оскільки останній свого часу займався націоналізацією "ПриватБанку", а зараз працює в штабі кандидата в президенти Володимира Зеленського.

"Пан Данилюк, коли готувався позов до Лондонського суду, де-факто забезпечував позицію України, захист інтересів держави в Лондонському суді проти Коломойського. А на сьогодні, коли звільнився, перейшов у штаб, де одним з керівників працює Андрій Богдан, який представляє Коломойського в суді проти України і представляє Зеленського в штабі. В юриспруденції це називається конфліктом інтересів. Конфлікт інтересів означає злочин, тому що ви, володіючи засекреченою інформацією про позицію держави, пішли працювати в штаб, де працює пан Богдан, який представляє Коломойського", - завуважив президент.

Данилюк , у свою чергу заявив, що інформація про "ПриватБанк" не є секретною, а у відповідь на звинувачення Порошенка нагадав йому про конфлікт з генпрокурором Юрієм Луценком у грудні 2017 року.

"Я не хотів коментувати, але змушений. Згадайте ситуацію, коли був позов до Лондонського суду, у нас була розмова щодо цього. І я вам говорив, що мене дуже хвилює ваша особиста позиція і позиція генерального прокурора Юрія Луценка, який заважав мені як міністру, керівництву ПриватБанку захищати позиції України в Лондонському суді", - сказав екс-чиновник.

Він зазначив, що ця розмова призвела до публічної вимоги відставки Луценка.

Коментуючи начебто конфлікт інтересів щодо "Приватбанку", Данилюк запевнив, що працював в інтересах держави з першого до останнього дня.

Він також висловив переконання, що націоналізація фінустанови була правильним кроком.  "Щодо націоналізації ПриватБанку. Це був дуже непростий процес. Згідно з тією інформацією, за якою уряд ухвалював рішення про приватизацію, і також було рішення РНБО, я вважаю, що рішення було абсолютно правильним", – заявив екс-чиновник.

Щодо необхідності виплати компенсації колишньому власнику "ПриватБанку" Ігорю Коломойському у зв'язку з націоналізацією банку Данилюк заявив, що цим питанням має займатися суд.

Нагадаємо, 8 квітня колишній власник "ПриватБанку" Ігор Коломойський заявив, що після виборів президента України сподівається отримати компенсацію в розмірі $ 2 млрд у зв'язку з націоналізацією фінсустанови, але не збирається її повертати.

15 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою Коломойського.

 

Прочитано 2443 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.