Влада і бізнес повинні укласти новий суспільний договір: заява екс-президентів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Бізнесмени зустрілися з трьома екс-президентами України в рамках форуму «Влада та бізнес: новий суспільний договір», який відбувся в Києві 21-го лютого.

Президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко поділилися відверто песимістичним поглядом на сучасний стан економіки України. Шляхи виходу знаходяться у стратегічній площині, вважають президенти. Одним із глобально правильних кроків є розробка Доктрини економічної безпеки країни.

"Кандидатам в президенти і майбутньому уряду, в першу чергу, слід змінити економічну «дорожню карту». Бачити доктрину економічної безпеки України - це місія кандидата. Жити в тіньовій економіці країна не хоче. Вона хоче нову доктрину відносин з державою, владою. Працювати по-білому, платити податки, створювати робочі місця, платити зарплату не в конвертах, а реальну зарплату», - зазначив Ющенко (президент України 2005-2010 рр.).

IMG 1861

Песимізм ставлення до влади був збалансований меседжами від бізнесу.

Сергій Тигіпко (група ТАС): «Я нічого не чекаю від влади. І в машинобудуванні, і в агро-, і в фінансах моя група росте на 20% в доларах щороку нічого не купуючи і не продаючи державі.»

Віталій Антонов (ОККО): «Жодна країна не буде радіти успіху України. Бізнес має самостійно захистити свої інтереси на концептуальному рівні. На базі платформи Бізнес 100 ми створили Фонд, який підготував проект Доктрини економічної безпеки, яка має захистити інтереси легального бізнесу».

IMG 1908

«Бізнес 100 – це платформа, яка створена для взаємодії бізнесу в рамках окремих проектів. Доктрина економічної безпеки – один із таких прикладів», -  розповів Володимир Чеповий, співзасновник платформи Бізнес 100.

IMG 2097

Олександр Громико (Saturn) та Грігол Катамадзе (Асоціація платників податків) говорили про необхідність податкових змін (податок на виведений капітал, реформування спрощеної системи, яка використовується для «офшоризації») та правоохоронної реформи (створення одного органу фінансових розслідувань), про важливість прийняття Доктрини економічної безпеки.

IMG 1882

Обговорення бізнесменами головних положень Доктрини економічної безпеки України, яка розробляється Фондом підтримки економічної безпеки, заплановане на черговій зустрічі платформи Бізнес 100, яка відбудеться 5 березня в новому конференц-хол EquidesClub Генадія Буткевича.