П'ятниця, 25 січня 2019 16:57

Україна та Китай наростили товарообіг між країнами до $8,8 мільярда — Кубів

За2018 рік товарообіг України з Китаєм становив $8,82 млрд, а це на $1,1 млрд більше, ніж за весь 2017 рік

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ду Веєм, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Під час зустрічі обговорювалися стан та перспективи виконання поточних завдань щодо посилення торговельно-економічних відносин Україна-Китай. Передусім тих, що досягнуті під час двосторонньої зустрічі Президента України Петра Порошенка та Заступника голови КНР Ван Цішанем у Давосі.

“Китай є стратегічним партнером для України, а взаємна торгівля постійно зростає. За 11 місяців 2018 року товарообіг України з Китаєм склав $ 8,82 млрд, а це більше як на $1,1 млрд ніж за увесь 2017 рік*. Нещодавно на найвищому рівні Україна та Китай домовилися, що товарообіг Україна-Китай досягне $10 млрд на рік. Приємно відзначити, що наша робота у цьому напрямку демонструє очевидний прогрес”, — підкреслив Степан Кубів.

Степан Кубів також додав, що такий обсяг товарообігу між Україною та Китаєм підтверджений, зокрема під час Міжурядової комісії зі співробітництва під час візиту до України Віце-президента Держради Китаю Ма Кая у 2017 році та під час зустрічі з Віце-президентом Держради Китаю Лю Хе у квітні 2018 року. Степан Кубів також подякував за запрошення від китайських колег відвідати Форум міжнародної співпраці “Один пояс один шлях”, що відбудеться в квітні 2019 року у Пекіні.

“Ми маємо дієві інструменти для посилення співпраці, щоб суттєво поглибити співпрацю у ключових перспективних секторах. Передусім, це українсько-китайська Міжурядова комісія, а також спільна участь представників України та Китаю у масштабних подіях, на кшталт Форуму “Один пояс один шлях”, який є ефективним майданчиком для налагодження міждержавного діалогу між нашими країнами”, — зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів підкреслив, що чергове засідання Міжурядової комісії зі співпраці Україна-Китай повинно буде проведене у 2019 році. Адже це дозволить суттєво розширити кількість та ефективність спільних взаємо цікавих та успішних проектів та пришвидшити реалізацію існуючих напрямів співпраці.

Прочитано 828 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.