Четвер, 22 березня 2018 16:29

Нерезиденти почали більше вкладати в гривневі ОВДП — НБУ

В даний час Нацбанк вважає низькими ризики з боку припливу короткострокового капіталу для зовнішньої стійкості української економіки

Національний банк України (НБУ) з занепокоєнням ставиться до активного притоку капіталу нерезидентів, які з початку року збільшили вкладення в гривневі ОВДП майже в три рази — до понад 14 млрд грн, повідомляється на сторінці НБУ в соціальній мережі “Фейсбук” з посиланням на директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергія Ніколайчука, передають Фінанси.

“Ми з побоюванням дивимося на приплив короткострокового капіталу, тому що пам’ятаємо досвід України 1998 року, як і досвід інших країн, які зіткнулися з відтоком “гарячого” капіталу. В тому числі, кризу 2008 року, яка для багатьох країн була посилена цим відтоком” , — заявив С.Ніколайчук.

Однак, зазначив він, в даний час НБУ вважає низькими ризики з боку припливу короткострокового капіталу для зовнішньої стійкості української економіки. В останні місяці приплив капіталу нерезидентів разом зі збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів створює умови для нарощування НБУ міжнародних резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

Прочитано 405 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.