Понеділок, 19 березня 2018 17:25

«Нова пошта» відповіла на звинувачення ГПУ

Компанія вимагає припинити кримінальне провадження проти неї та заявляє, що у справі з ГПУ буде битися за інтереси усього бізнесу в Україні

 Сьогодні, 19 березня, на прес-конференції в агенстві «Інтерфакс» керівництво компанії «Нова пошта» озвучило публічну позицію щодо обшуків, які ГПУ провело  у минулу п’ятницю. За словами співвласника компанії Вячеслава Клімова 16 березня були проведені обшуки в 42 касах в шести відділеннях по всій Україні і в центральному офісі. «Жодних порушень не було, тільки в відділенні №1 міста Харкова правоохоронці вилучили 132 тис. грн», — заявив він. Ці кошти, за версією компанії, — це грошовий переказ, який мав отримати клієнт компанії у цьому відділені.

Директор інвестиційної компанії «Dragon Capital» Томаш Фіала прокоментував , що обшуки у одного з найбільших платників податків в Україні – це не той сигнал, якого очікують інвестори від України. «Замість створення незалежної Служби фінансової розлідувань СБУ, ГПУ, ДФС та поліція продовжують чинити тиск на бізнес» — сказав Томаш.

Генпрокуратура проводила обшуки в рамках провадження, в якому «Нову пошту» звинувачують у несплаті податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України). Натомість, за словами її топ-менеджменту, компанія є одним з найбільших платників податків. У 2017 році вона сплатила 2,3 млрд грн податків, що складає близько 10 млн грн протягом кожного робочого дня.

Зазначені цифри справляють враження у порівнянні з розміром порушень, зафіксованих під час обшуку (132 тис. грн)

"Я хочу наголосити, що зараз "Нова пошта" б'ється не лише за себе. Ми сильна компанія із серйозним ресурсом, і ми б'ємося за тисячі підприємців, які такого ресурсу не мають, які залякані свавіллям і силою влади, що поводиться агресивно стосовно них. Я можу стверджувати, що без сильного й успішного підприємництва, без сильного й успішного бізнесу в України немає майбутнього", — резюмував В.Клімов.

«Така позиція співзвучна з місією Української бізнес асоціації. Великі і сильні завжди повинні захищати менших. Ми підтримуємо «Нову пошту» у справі захисту бізнесу в Україні», — прокоментував справу Володимир Чеповий, президент УБА.

Кримінальне провадження відносно «Нової пошти» було розпочато ще 18.11 2017 р. Саме у цю своєрідну «чорну п’ятницю» для українського бізнесу до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань слідчі Генпрокуратури одномоментно внесли сотні проваджень. Така поспішність обумовлена тим, що вже з понеділка, 20 листопада ГПУ позбавлялася функції слідства, яка має бути передана до ще не сформованого Держбюро розслідувань. Можемо лише здогадуватися скільки сюрпризів для бізнесменів підготувало відомство Ю.Луценка.

Прочитано 3463 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.