Середа, 28 лютого 2018 15:55

Порошенко: Законопроект щодо податку на виведений капітал буде внесений у парламент

Минулий закон про податок на прибуток єдиний, при обчисленні якого залишається дуже широкий простір для свавілля з боку перевіряючих і податкових органів, зазначив президент

Закон про податок на виведений капітал замість податку на прибуток готовий до внесення у парламент. Про це під час конференції заявив президент Петро Порошенко, повідомляє Економічна Правда.

"Податок на прибуток на сьогодні єдиний, при обчисленні якого залишається дуже широкий простір для свавілля з боку перевіряючих і податкових органів. Я пропоную, щоби оподатковувалась лише та частина, яка виводиться", — зазначив Порошенко.

"Це буде дуже сильнодіюча ін’єкція для економічного зростання і потужне щеплення від корупції", — додав він.

Кабінет Міністрів схвалив законопроект про заміну податку на прибуток аналогом податку на виведений капітал.

Податок на виведений капітал передбачає, що бізнесу не потрібно платити 20% державі, а можна вкласти ці гроші в розвиток своєї компанії.

Для іноземних інвесторів це значить, що податкова ставка буде фіксована — 15%, тоді як зараз податкове навантаження на компанії може становити до 25%.

Є підстави припускати, що податок на виведений капітал в перші два роки принесе в бюджет менше, ніж податок на прибуток, але на третій рік надходження різко зростуть, перекриваючи недобір перших років, даючи при цьому близько 7% ВВП, замість нинішніх 2-3% .

Прочитано 356 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.