П'ятниця, 16 лютого 2018 11:16

Еталонні марки нафти знову набирають в ціні

На тлі сприятливих для нафтовиків даних,  ціни на нафту підвищуються 

Ціни на нафту підвищуються під час торгів у п'ятницю на тлі ослаблення долара, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на MarketWatch.

Ціна квітневих ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures зранку 16 лютого збільшилася на $ 0,35 (0,54%) — до $ 64,68 за барель.

WTI з постачанням у березні на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці в п'ятницю піднялася на $ 0,34 (0,55%) — до $ 61,68 за барель.

Напередодні Brent подешевшала на 3 центи (0,05%), до $ 64,33 за барель, а вартість WTI зросла на $ 0,74 (1,2%), до $ 61,34 за барель.

Долар знижується п'яту сесію поспіль по відношенню до інших провідних валют. Доларовий індекс ICE опустився в п'ятницю на 0,4%. Ослаблення долара є сприятливим фактором для сировинних активів, ціни яких номіновані в американській валюті, оскільки знижує вартість цих активів для власників інших валют.

Індія в січні збільшила імпорт нафти до рекорду — 4,93 млн барелів на добу, пише OilPrice. Приріст відносно грудня склав 12,5%, а в річному вираженні — 13,6%.

Ринок нафти на цьому тижні підтримали заява країн-учасниць угоди ОПЕК + і дані про товарні запаси в США, які зростають третій тиждень поспіль, але менше, ніж очікував ринок.

Разом з тим підвищення видобутку сланцевої нафти в США турбує трейдерів, і прогнози МЕА і ОПЕК, опубліковані раніше на цьому тижні, лише посилили побоювання.

"У відновленні нафтогазової галузі немає остаточної впевненості", — заявив CNBC глава найстарішого банку Сінгапуру OCBC Семюел Цзень.

За його словами, незважаючи на оптимістичні цінові сигнали, банки поки нададуть перевагу збереженню обережності.

Прочитано 269 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.