Середа, 14 лютого 2018 11:22

НБУ: Банки підвищили ставки по кредитах і депозитах

За даними Нацбанку, у січні банки підвищили ставки по кредитах і депозитах, при цьому обсяг депозитів знизився

У січні поточного року банки підвищили відсоткові ставки за кредитами та депозитами у відповідь на підвищення облікової ставки Національного банку України. Про це свідчать дані НБУ, повідомляє РБК-Україна.

Так, відсоткові ставки за новими гривневими депозитами зросли до 11,6% річних для домогосподарств, до 9,6% річних для бізнесу. Внаслідок такого подорожчання фондування, відсоткові ставки за новими кредитами в гривні також підвищилися — до 29,7% річних для домогосподарств, до 15,3% річних для бізнесу.

На початку року спостерігалося традиційне зниження обсягів депозитів банківської системи. Зокрема, в січня 2018 року загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках скоротився на 3% до 475,4 млрд гривень.

Насамперед, це відбулося за рахунок зниження корпоративних депозитів у гривні (на 4,9% за місяць). Залишки гривневих коштів на депозитах домогосподарств знизилися менш істотно (на 0,8% за місяць). Вагомим чинником скорочення залишків коштів у січні став ефект бази порівняння — істотне зростання депозитів у грудні, викликаний значними бюджетними витратами в кінці року і авансовою виплатою пенсій.

Загальний портфель кредитів банків в національній валюті на кінець січня залишився на рівні початку року і склав 571,6 млрд гривень. Незначне скорочення обсягу корпоративних кредитів було компенсовано зростанням обсягу кредитів населенню. Зокрема, обсяг гривневих кредитів домогосподарств зріс за місяць на 3,9%, насамперед за рахунок споживчого кредитування.

Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) в січні продемонстрував істотне зростання (на 11% у разі домогосподарств і 3,8% у разі корпоративних позичальників). Це сталося в результаті методологічних змін в розрахунку цих показників. А саме — особливостей ведення бухгалтерського обліку при поступовому переході на МСФЗ 9, в тому числі за рахунок сум коригування процентних доходів за знеціненими фінансовими активами, які належать до операцій 2017 року.

Прочитано 435 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.