Понеділок, 22 січня 2018 13:30

З 2019 року "Укренерго" може перейти на стимулююче тарифоутворення

Підприємство планує перехід на RAB-регулювання тарифів, що дозволить більше залучати інвестицій для розвитку і модернізацій електромереж

НЕК “Укренерго” буде ініціювати перехід на стимулююче тарифоутворення (Regulatory Asset Base, RAB-регулювання) з 2019 року, говориться в прес-релізі держпідприємства, повідомляють Фінанси.ua.

У прес-службі нагадують, що для переходу на RAB-регулювання компанії необхідно провести оцінку активів і виконати інвестиційну програму за рік, що передує переходу на стимулююче тарифоутворення, не менше ніж на 95%.

Тому “Укренерго” зосередиться на виконанні вищезазначених умов та буде ініціювати перед регулятором свій перехід на стимулююче тарифоутворення в 2019 році.

“Запровадження стимулюючого тарифоутворення дозволить “Укренерго” більш гнучко здійснювати свою діяльність і грати за єдиними правилами з нашими європейськими партнерами. Ще одним бажаним для нас кроком з боку регулятора повинен стати перехід до затвердження інвестиційних програм не на найближчий рік, а хоча б на 3-5 років. Такий горизонт планування зробить компанію більш зрозумілою для кредиторів, адже реалізація більшості проектів розрахована на кілька років”, — зазначив голова НЕК Всеволод Ковальчук.

Як повідомлялося, з 11 січня 2018 року набули чинності рішення Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), необхідні для переведення НЕК “Укренерго” на стимулююче регулювання.

RAB-регулювання — це система довгострокового тарифоутворення, що широко застосовується в європейських країнах, основною метою якої є залучення інвестицій у розвиток і модернізацію електромереж, тоді як на сьогодні тарифи для компаній електроенергетичного сектору розраховуються за принципом “витрати плюс”.

Прочитано 416 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.