Четвер, 18 січня 2018 15:47

Уряд ухвалив законопроект №7066“Про приватизацію державного майна”

Законопроект допомагає розширити коло потенційних інвесторів, адже істотно посилює захист їх прав, забезпечить прозорість приватизації

Прийняття цього законопроекту повинно прискорити і покращити процес продажу державного майна, а також зробити його прозорим, передає Економічна Правда

За словами голова Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрія Іванчука, даний законопроект відповідає повністю всім європейським стандартам, вводяться нові революційні підходи, які забезпечать прозорість приватизації в нашій країні.

Відтепер приватизація буде регулюватися одним законом замість семи за нинішнім законодавством. 

Законопроект про приватизацію запроваджує два способи продажу — це аукціон і викуп об'єктів приватизації в тому разі, якщо на момент прийняття закону майно вже перебувало в оренді.

Також встановлюється 11 місяців підготовки для об'єктів великої приватизації і 5 місяців для малої.

Якщо вартість активів за останній рік перевищує 250 млн гривень — це великий об'єкт приватизації, який буде продаватися з залученням радника. Якщо менше — це мала приватизація, яка буде проходити виключно на електронних майданчиках.

Один з ключових моментів законопроекту — приватизація по англійського праву. До 1 січня 2021 року покупці об'єктів приватизації мають право вимагати укласти всі правові угоди в рамках права Англії і Уельсу.

"Це питання має безпосередній вплив на національну економіку", — заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

За словами Гройсмана, державні підприємства на сьогодні — найбільший сектор корупції.

"Ми їх запускаємо, люди отримують роботу, Україна отримує конкурентний продукт. Або все залишаємо як є. А як є — неефективно", — зазначив Гройсман.

Прем’єр-міністр зазначив, що закон є абсолютно відкритим і дає змогу створити десятки тисяч робочих місць, створити умови для серйозного економічного зростання, що однозначно якісно позначиться на житті людей.

Прочитано 387 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.