Вівторок, 16 січня 2018 15:42

НБУ провів опитування серед підприємців: Чого очікує бізнес

Бізнес зберігає оптимістичні очікування щодо макроекономічної ситуації, також очікує інфляцію на рівні 10,4% 

Національний банк констатує, що бізнес очікує інфляцію на рівні 10,4% і курс гривні 29 UAH/USD в 2018 році, передають Фінанси.ua.

Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком в 4-му кварталі 2017 року.

Бізнес продовжує зберігати оптимістичні очікування щодо макроекономічної ситуації в Україні в 2018 році.

Зокрема, зростання споживчих цін в цей період очікується на рівні 10,4% (в 3-му кварталі очікувалося 10%-ве зростання).

Одночасно керівники підприємств очікують прискорення зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні.

Як і в 3-му кварталі, 4 з 10 респондентів прогнозують, що зростання споживчих цін у наступні 12 місяців не перевищить 9% або взагалі знизиться.

Такі очікування бізнесу були зумовлені, перш за все, ситуацією на валютному ринку — 78% опитаних вважають це ключовим фактором.

Цей фактор для бізнесу зберіг свою важливість на тлі погіршення девальваційних очікувань.

Внаслідок посилення коливань обмінного курсу гривні в часі для голосування (листопад-грудень 2017 року) частка респондентів, які очікують ослаблення національної валюти в наступні 12 місяців, зросла до 88,5% (з 79,4% в 3-му кварталі).

Більшість респондентів (59,6%) прогнозує, що обмінний курс перевищить 29 UAH/USD, середнє значення обмінного курсу через 12 місяців — 29,30 UAH/USD (в 3-му кварталі — 28,46 UAH/USD).

Водночас у порівнянні з попередніми опитуваннями у визначенні інфляційних очікувань посилився вплив рівня доходів населення і соціальних витрат бюджету.

Сьомий квартал поспіль бізнес прогнозує активне зростання обсягів виробництва в цілому в Україні.

Найбільш оптимістично налаштовані представники компаній переробної промисловості, торгівлі, компаній сегменту електроенергії і водопостачання, а також сільського господарства.

Як наслідок, бізнес України продовжує очікувати високого рівня ділової активності — індекс ділових очікувань (ІДО) становить 115,2% (у 3-му кварталі — 117,4%).

Опитування проводилося з 3 листопада по 5 грудня 2017 року.

В опитуванні взяли участь 670 підприємств з 22 регіонів країни (без врахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької та Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

Прочитано 363 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.