Вівторок, 19 грудня 2017 11:15

Держбанкам потрібна подальша докапіталізація — НБУ

З січня по листопад поточного року статутний капітал банківського сектора збільшився на 57 млрд грн, 44 млрд грн з яких стала докапіталізація держбанків

За інформацією Фінанси.ua, докапіталізація державних банків буде тривати в 2018 році.

Про це йдеться в звіті про фінансову стабільність Нацбанку.

НБУ очікує, що ПриватБанк додатково може вимагати капіталу на 16 млрд грн — другий транш із загальної суми 38,5 млрд грн, визначеної проведеним після націоналізації аудитом”, — йдеться в документі.

Регулятор заявляє, що Ощадбанк також потребує докапіталізації через зниження якості кредитів, виданих великим бізнес-групам, і знецінення застави за такими кредитами.

НБУ вказує, що емісія облігацій внутрішньої держпозики для докапіталізації держбанків залишається основною складовою квазіфіскального дефіциту. За його даними, за 11 місяців 2017 року на це витрачено 48,9 млрд грн, або 1,7% ВВП.

За дев’ять місяців поточного року статутний капітал банківського сектора збільшився на 57 млрд грн, або на 13,7%. Основним фактором стала докапіталізація держбанків на 44 млрд грн.

Водночас регулятивний капітал зріс на 9,8 млрд грн, або на 9%.

“Його приріст менший, ніж статутного капіталу внаслідок визнання кредитного ризику великими банками”, — пояснює НБУ. Водночас, рівень достатності капіталу банківського сектора в цілому перевищує мінімально необхідний обсяг.

Прочитано 125 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии
NOT ROOT---counter < 0 ---not Root, not-buy, counter fail---9---0

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.