П'ятниця, 08 грудня 2017 13:05

Скандальний законопроект про "захист українського виробника" був прийнятий

Депутати прийняли за основу законопроект, що передбачає пільги українським підприємствам під час держзакупівель

Верховна Рада прийняла за основу проект закону про сприяння розвитку промислового виробництва і малого та середнього підприємництва, більш відомий за його назвою "Купуй українське, плати українцям", передає НВ.Бізнес.

За законопроект №7206 проголосував 241 народний депутат на засіданні 7 грудня.

Законопроект передбачає зміну процедур публічних тендерних закупівель.

Співавторами документа вступили депутати Радикальної партії Олег Ляшко і Віктор Галасюк.

За їх твердженням, цей закон "дозволить скоротити імпорт до 25%, що призведе до збільшення темпів економічного розвитку українських підприємств". Законопроектом пропонується надавати під час держзакупівель преференції українським підприємствам, навіть якщо їхні послуги будуть коштувати дорожче на 43%.

У той же час, за підрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), яке виступило проти прийняття цього документа, назвавши його "мегакорупційним", іноземних компаній серед учасників і переможців в державних закупівлях — не більш ніж 1%, тоді як імпортні товари в загальному обсязі держзакупівель становлять 27%.

Автори законопроекту пропонують виділити категорії товарів, робіт або послуг, закупівлі яких будуть здійснюватися виключно за ціновим критерієм. Для інших він передбачає додаткові нецінові критерії.

Формула передбачає питому вагу "місцевої складової" не нижче 20% в тендерній пропозиції.

Голова парламентського комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук в своєму виступі зазначив, що при доопрацюванні проекту до другого читання потрібно буде врахувати зауваження науково-експертного управління Ради. 

"Ми повинні його доопрацювати, щоб механізми, які пропонуються були правильно виписані. Щоб це не тягло за собою спотворення конкуренції. Ми повинні зробити так, щоб закон надавав перевагу вітчизняним виробникам, але не призводив до підвищення цін на тендерах по держзакупівлях", — сказав він.

Прочитано 313 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.