Четвер, 07 грудня 2017 12:48

Молочний бізнес отримав на 40% більше прибутку

За цей рік українські молочники отримали найбільше прибутку за останні три роки 

Український молочний бізнес потроху виходить із кризи. Попри те, що світовий ринок молокопродуктів падає, молочний індекс в Україні продовжує зростати. Прибутки виробників молока збільшуються через брак пропозиції на ринку, повідомляє AgroDay.

«Вони зароблять приблизно на третину більше, ніж рік тому. Ті ж, хто додав в продуктивності та ефективності, а таких дуже багато, зможуть говорити про збільшення прибутку навіть на 40% за рік», — прогнозує Андрій Ярмак, економіст ФАО.

Незалежно від прогнозів аналітиків, листопадовий український молочний індекс зріс більше, аніж у жовтні.

«Зростання склало одразу 5,2%, в той час як в середньому за попередні шість сезонів воно не перевищувало 2,5%. Це було забезпечено, переважно, завдяки підвищенню середніх закупівельних цін на молоко на 4,1% та зниженню цін на кормовий мікс на 1,1% завдяки здешевленню соняшникового шроту», — резюмує Ярмак.

З початку року виробники молока збільшили прибутки на 35,2%. Цей період для них був найприбутковішим за останні три сезони. Прибуток виробників також був на 10% вищим, ніж в середньому за попередні п’ять років.

Тим часом українські підприємства за підсумками поточного року можуть поставити на зовнішні ринки близько 450 000 тонн молока і молочної продукції. Це на 11% перевищує торішній результат.

«По всіх категоріях збільшується експорт продукції. Але цього недостатньо, за 9 місяців ми вийшли на обсяги $368 млн, а експортний потенціал нашої країни значно вище», — зазначив Вадим Чагаровський із Союзу молочних підприємств України

Експорт молочної продукції з України цього року складе близько $450-500 млн.

Прочитано 444 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест з найцікавішими та актуальними матеріалами.