До виробників масла нагрянуть із позаплановими перевірками

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів проведе позапланові перевірки виробників масла – потенційних порушників.

Про це повідомляє БІЗНЕС із посиланням на пресслужбу Держпродспоживслужби.

"Відповідно до доручення головного ветеринарного інспектора України Бориса Кобаля в Миколаївській, Одеській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Харківській та Дніпропетровській областях будуть проведені позапланові заходи державного контролю ряду виробників масла солодковершкового", – йдеться у повідомленні.

Підставою для проведення зазначених перевірок є передані до Держпродспоживслужби результати лабораторних досліджень зразків масла солодковершкового, відібраних громадськими активістами та журналістами під час масштабного медійного проєкту "СТОП фальсифікат. Масло".

У рамках зазначеного проєкту були встановлені факти невідповідності виробництва та обігу масла солодковершкового у таких операторів ринку: ТОВ "Миколаївмолпром", ТОВ "Фірма Апрель", ТОВ "Титан" ТОВ "Таврія-В", ТДВ "Івано-Франківський місьмолзавод", ТМ "Наш Продукт", ДП "Старокостянстинівський молочний завод", ТОВ "Богодухівський молзавод", ТОВ "Інтер-мол".

Під час перевірок будуть вивчені питання реєстрації операторів ринку, наявність експлуатаційних дозволів на потужності з виробництва або зберігання харчових продуктів тваринного походження.

Нагадаємо, проєкт "СТОП Фальсифікат" виявив, що близько 20% солодковершкового масла у роздрібних мережах Сум, Нової Одеси, Черкас та Калуша містить рослинні жири. Усього було відібрано 77 зразків масла... Дослідження його якості та вмісту у його складі рослинних жирів проводилося на базі Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та Державного підприємства "Укрметртестстандарт".

Довідка: Проєкт “СТОП Фальсифікат” реалізовувався за підтримки уряду, Держпродспоживслужби та ГО “Громадський контроль захисту прав споживачів”. Про старт проєкту було оголошено 14 листопада 2019 року, але фактично він розпочався 16 грудня 2019 року. Зразки масла відбиралися лише у місцях їх офіційної реалізації, про що свідчить наявність чеків. Всі магазини для відбору зразків обиралися випадково, за порадою споживачів під час опитування на вулицях.