Нацбанк скасував заборону щодо використання коштів з рахунків ФОПів (ОНОВЛЕНО)

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Національний банк України (НБУ) скасував норму постанови, якою ФОПам забороняється витрачати кошти з бізнес-рахунків на власні, не пов'язані з бізнесом, потреби.

Про це на брифінгу заявив голова Національного банку Яків Смолій,  інформує БІЗНЕС.

"Ми призупиняємо дію нашого коментаря про те, що кошти з рахунків ФОПів не можуть використовуватися на потреби, не пов’язані з підприємницькою діяльністю. Цей коментар стосується фактично податкової служби", – сказав Смолій.

Читайте також: The Детектор: Що робить влада для бізнесу

Він зазначив, що своєю нормою регулятор не вносив жодних нових змін до чинного законодавства, оскільки фактично заборона на використання коштів з рахунків ФОПів для особистих потреб діє в Україні з 2003 року.

Згодом у Нацбанку заявили, що його вимога здійснювати за поточними рахунками ФОПів лише ті розрахунково-касові операції, що не пов’язані із власними потребами, та право перераховувати кошти на власний рахунок після сплати усіх податків та зборів, викликала нерозуміння у бізнес-спільноти під час її застосування.

"Прислухаючись до думки банків та їхніх клієнтів, Національний банк скасував цю норму, аби усунути маніпуляції і можливі перешкоди для діяльності підприємців. Ми призупиняємо цю норму, тому що це стосується фактично податкової служби.  І я сподіваюся, що ми з податковою найближчим часом з`ясуємо, як правильно донести цей меседж до ринку, щоб не було подібних спекуляцій", – наголосив Смолій.

Нагадаємо, з початку 2020 року набула чинності постанова Нацбанку, яка вводить заборону на витрачання коштів з бізнес-рахунків фізичних осіб-підприємців на особисті потреби.