Зеленський закликав АЗС знизити ціни на бензин

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Президент України Володимир Зеленський закликав власників мереж автозаправних станцій знизити ціни на пальне.

Про це він заявив під час наради з представниками компаній – учасниць паливного ринку, нафто- та газовидобувної галузі, інформує БІЗНЕС із посиланням на пресслужбу глави держави. 

Під час зустрічі сторони обговорили питання зниження цін на пальне на українських АЗС та детінізації ринку. "Ми звертаємося до вас з пропозицією більш активно відреагувати на зміцнення курсу та зменшити відповідно ціну на бензин. Не надати знижки, а [зменшити ціну] на табло", – сказав Зеленський.

У свою чергу, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Ніколайчук зазначив, що останнім часом ціни на бензин та дизельне пальне почали знижуватися. Також спостерігається тенденція зміцнення курсу гривні, тому пальне продовжуватиме дешевшати.

"АЗС мали б суттєвіше зменшувати ціни на пальне, але замість цього вони нарощують виплати за бонусними програмами", — зазначили в Офісі президента.

Читайте також:  The Детектор: Що робить влада для бізнесу

Заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів наголосила, що реальна ціна на пальне дуже відрізняється від ціни, яку встановлюють компанії відповідно до програм лояльності. "Така ситуація невластива більшості європейських ринків – коли є настільки великі програми лояльності. Ми пропонуємо ціну, за якою ви реально продаєте бензин, перекласти на стелу [електронне табло] й оптимізувати програми лояльності, чим збільшити конкуренцію на ринку", – сказала Ковалів.

Представники компаній – учасниць паливного ринку зі свого боку звернули увагу на проблему нелегальних АЗС. За їхніми даними, майже 25% автозаправних станцій працюють поза законом. Також діють нелегальні нафтопереробні заводи.

Зеленський пообіцяв активно боротися з нелегальним ринком і вже на початку року провести нараду з правоохоронними органами на цю тему. "Ми готові допомогти. Якщо у вас є дані по областях – надайте нам. З нелегалами ми розберемося… Я вам обіцяю, що з січня, після свят, почнемо дуже жорстко боротися зі всіма нелегалами", – запевнив президент.

Учасники наради домовилися знову зустрітися в січні, щоб обговорити проблему боротьби з нелегальними АЗС.

Нагадаємо: