Рада дозволила легалізувати видобуток бурштину

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №2240, який врегульовує питання видобутку бурштину.

Відповідний документ підтримали 279 народних обранців, інформує БІЗНЕС.

Законопроєктом пропонується врегулювати відносини щодо користування надрами з метою видобування бурштину, припинення незаконного видобування бурштину, зростання рівня життя населення в місці видобування бурштину, забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час видобування бурштину та рекультивації порушених земель.

Зокрема, документ передбачає:

- встановити кримінальну відповідальність за незаконний видобуток, збут, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку корисних копалин, законність походження яких не підтверджується відповідними документами та за ухилення від рекультивації земель;

- запровадити тимчасовий мораторій на вивезення необробленого бурштину за кордон та вимога застосування сертифікованого обладнання для його комплексного видобутку;

- запровадити механізм резервування земельних ділянок для потреб надрокористування до початку проведення аукціону чи конкурсу;

- запровадити єдиний дозвіл на розвідку з правом видобування строком на 5 років на ділянки до 10 га із визначенням початкової вартості продажу на аукціоні.

Згідно із проєктом закону, початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу на видобуток бурштину складатиме 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за 1 га землі.

Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про надра, Земельного та Кримінального кодексів, Кодексу України про адміністративні правопорушення та низки законів.

Прем’єрміністр Олексій Гончарук, коментуючи відповідний документ, зазначив, що бурштин видобуватимуть в Україні законно, і Бюджет-2020 отримає суттєві надходження від цього. "Усі земельні питання з доступу до покладів бурштину буде врегульовано. За незаконний видобуток бурштину передбачається сувора кримінальна відповідальність", — заявив очільник уряду.

Нагадаємо:

  • На початку вересня президент України Володимир Зеленський доручив уряду до 1 жовтня 2019 року направити на розгляд парламенту законопроєкт щодо видобутку бурштину.
  • 30 вересня Кабінет міністрів схвалив та спрямував до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонується заборонити експорт необробленого бурштину та ввести кримінальну відповідальність за таку діяльність.
  • У Міненергетики запропонували знизити ренту на видобуток бурштину з 25% до 15%.