Іноземні інвестори очікують компромісу щодо "зеленого" тарифу

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Міжнародні компанії, що реалізують проєкти відновлюваної енергетики в Україні (ВДЕ), сподіваються, що Верховна Рада і президент не підуть на ретроспективний перегляд "зеленого" тарифу, не порушивши зобов'язань перед іноземними інвесторами.

Про це на пресконференції заявив віцепрезидент норвезької компанії NBT Берге Творг, інформує БІЗНЕС із посиланням на "РБК-Україна".

"Ми віримо, що президент і парламент України знайдуть збалансоване рішення і покажуть, що у них немає наміру впроваджувати ретроспективні зміни, і що вони готові захищати права інвесторів", — зазначив Творг.

Коментуючи відмову парламентського комітету з питань енергетики і комунальних послуг підтримати компромісний законопроєкт №2543 про добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу, віцепрезидент NBT повідомив, що інвестори все ж зберігають сподівання, що буде знайдено збалансоване рішення.

"Тут обидві сторони мають прийти до згоди, поступитися в чомусь один одному і піти назустріч. Тому що наслідки, якщо цього не буде зроблено, наслідки будуть дуже ризикованими", — попередив представник компанії.

Читайте також: 

Сонячні фінанси

Монополія на сонце

Він додав, що тільки в 2019 році іноземні інвестиції в Україну в сферу відновлюваної енергетики склали 4 млрд євро. Подальші інвестиції, за його словами, залежать від рівня довіри до уряду і держави в цілому. "Все зводиться до довіри. Довіра породжує впевненість, а за нею, зрозуміло, що йдуть гроші, і інвестиції", — підсумував Творг.

Нагадаємо:

  • 10 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що виступає за зниження ставки "зеленого" тарифу на електроенергію.
  • У листопаді Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України повідомило, що розробило компромісну модель реструктуризації "зеленого" тарифу.
  •  13 грудня на засіданні профільного комітету депутати з фракції "Слуга народу" на чолі з головою комітету Андрієм Герусом відмовилися підтримати законопроєкт №2543. За словами авторів документу, він міг зберегти інвестпривабливість України і дозволяв сподіватися на сталий розвиток ВДЕ. Також вони попереджають, що якщо Рада не ухвалить цей законопроєкт, то Україна змушена буде виплатити інвесторам мільярди еврокомпенсації, які вони зажадають через суд.
  • НКРЕКП також не пiдтримала прописаний у законопроєктi №2543 сценарій реструктуризації "зеленого" тарифу і запропонувала свiй варiант.