Уряд запустить онлайн-аукціони з продажу деревини

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times
Пілотний проєкт з продажу окремих партій необробленої деревини через систему електронних аукціонів "Прозорро. Продажі" запрацює з квітня 2020 року.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 4 грудня, повідомляє БІЗНЕС із посиланням на Урядовий портал.

Зазначається, що проєкт триватиме з квітня 2020 року до квітня 2021 року. В уряді переконані, що це допоможе побороти корупцію та зменшить незаконний обіг української деревини.

Також Кабмін ухвалив рішення про запровадження єдиного електронного обліку української деревини, що допоможе проаналізувати внутрішній ринок споживання та запобігти неконтрольованим незаконним рубкам українського лісу. В уряді наголошують, що це також інструмент боротьби з непрозорим продажем деревини та засіб посилення боротьби з корупцією у сфері надання дозволів на лісозаготівлю.

"Це рішення спрямоване на те, щоб українські підприємства могли законно і, головне, прозоро придбати необхідну кількість деревини для виробництва продукції в Україні. А це — робочі місця, додана вартість від виробництва і, головне, зменшення корупції", — зазначив прем’єрміністр Олексій Гончарук.

Нагадаємо:

  • До пілотного проєкту із впровадження електронного реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок підключилися 8 областей України. Онлайн-карта вирубок поширюється на Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську, Житомирську та Закарпатську області.
  • 19 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про заборону вирубки лісів на гірських схилах Карпат.