В Україні 40% топ-менеджерів очікують поліпшення бізнес-клімату

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

В Україні 40% топ-менеджерів очікують поліпшення бізнес-клімату протягом наступних півроку. Водночас 53% вагаються, чи буде Україна вигідним ринком для заходу нових інвесторів.

Про це свідчать висновки Індексу інвестиційної привабливості України, який двічі на рік вимірює Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), інформує БІЗНЕС.

За результатами нової хвилі опитування за другу половину 2019 року, індекс склав 2,95 балів з 5-ти можливих та продовжує перебувати у негативній площині. Проте у порівнянні з попереднім періодом показник індексу дещо зріс (2,85 у першій половині 2019 року).

В ЄБА зазначають, що настрої генеральних директорів членських компаній Асоціації продовжують коливатися. Так, 39% опитаних вважають, що інвестиційний клімат є нейтральним, тоді як 37% вважають, що він є скоріше несприятливим, а ще 7% – вкрай несприятливим. І тільки 17% топ-менеджерів позитивно оцінили бізнес-середовище. "Нагадаємо, під час попередньої хвилі опитування задоволених бізнес-кліматом було 19%, а наприкінці 2018 року – 25%", – зазначили автори Індексу.

Наголошується, що оцінки бізнесу щодо динаміки інвестклімату виявились доволі суперечливими. 46% респондентів не відчули змін в інвестиційному кліматі упродовж останніх 6 місяців, ще 28% респондентів помітили деякі зміни на краще, а 26% переконані, що бізнес-клімат погіршився.

Серед позитивних моментів, які спостерігав бізнес за останні півроку, бізнесмени зазначили поступову стабілізацію політичної ситуації, старт реформування ринку землі, стабільну національну валюту, реформування Податкової та Митної служб, запуск механізму концесії, початок роботи Вищого антикорупційного суду, зниження інфляції, скасування лімітів на репатріацію дивідендів, поступове зростання купівельної спроможності громадян.

"Топ-проблеми – це традиційно високий рівень корупції, слабка судова система, відтік робочої сили, талантів та капіталу. Також підприємці скаржаться на поспішну та несистемну роботу над податковими змінами, повільну дебюрократизацію бізнес-процесів, ситуацію навколо Нацбанку та тиск з боку правоохоронних органів, повільну модернізацію інфраструктури, потенційний зрив співробітництва з МВФ, турбо-режим роботи нової влади та популізм", – йдеться у висновках.

ЄБА проводить дослідження "Індекс інвестиційної привабливості України" з 2008 року. За всю історію вимірювання Індекс жодного разу не сягнув позитивної зони – вище 4 балів.

Нагадаємо, 29 жовтня 2019 року Американська торгівельна палата опублікувала результати опитування, в якому взяли участь 110 топ-менеджерів компаній-членів. Згідно з результатами дослідження, 82% планують розширити свій бізнес в Україні протягом наступних п'яти років. 88% опитаних підприємств прогнозують збільшення своїх доходів в 2019 році, 65% збільшують інвестиції в Україну і 64% повідомляють про поліпшення інвестиційного клімату.