Радник президента назвав головні ризики, які відлякують іноземних інвесторів

Новини
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Незахищеність власності, неефективність провосуддя та корумпованість бюрократії – основні ризики для іноземних інвесторів.

Про це в коментарі БІЗНЕСу заявив радник президента України, член наглядової ради Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко під час "Українського форуму якісного регулювання бізнесу".

Коментуючи 135-те місце України за критерієм простоти підключення до електромереж (серед 190 країн) в рейтингу Doing Business за 2019 рік, Устенко, пожартував, що "у сфері підключення до електромереж ми конкуруємо лише з країнами, в яких ці мережі відсутні".

Разом з цим Устенко наголосив, що місце у Doing Business не є ключовим для інвестора при виборі країни для інвестицій.

"Інвестор радше зважає на так звану "межу ринкової ефективності" [англ. market efficiency frontier], яка має дві шкали: очікувана дохідність і ризики. Чим більші ризики – тим більшу дохідність має пропонувати інвестиційний проєкт. В Україні немає проблем з рівнем дохідності проєктів, але ми маємо занадто високі ризики", – зазначив радник президента.

Читайте також:

Про що говорять інвестори

The Детектор: Що робить влада для бізнесу

"Усі питання до НКРЕКП": "Вінницяобленерго" відреагувало на скандал навколо заводу Head

Серед головних Устенко перелічив незахищеність власності, неефективність провосуддя та корумпованість бюрократії. "Тому Україна на цьому графіку знаходиться нижче межі, яка, насамперед, впливає на рішення інвестора", – підсумував радник глави держави.

За головний критерій ефективності економічної політики Офіс президента обрав показник трудової міграції. Якщо буде змінено тенденцію, і міграція стане позитивною – це означатиме успіх реформи.

На запитання БІЗНЕСу, яка з галузей економіки розглядається як економічний драйвер і потребує секторальної підтримки, Устенко відповів, що виступає проти якихось секторальних преференцій. "За умови рівних прозорих правил на ринку, це рішення має приймати інвестор", – відповів Устенко.

Нагадаємо: